[NOWE TWARZE] Siostry Łotry i ich “Łyse Konie” już w sieci

SIOSTRY ŁOTRY

Siostry Łotry, to formacja, która doskonale wie, czego chce od życia. Konsekwentnie dąży do tego, by spełnić swoje marzenia. Od niedawna w Internecie dostępna jest ich najnowsza piosenka “Łyse Konie”. Polecamy!


O teledysku

Historia teledysku do piosenki “Łyse Konie” łączy się z ciekawą historią. Po tym, gdy  zespół Siostry Łotry wziął udział oraz zajął 3 miejsce w programie “Start NaGranie” organizowanym przez Polskie Radio “Trójka”, odezwała się do nich polska aktorka Agata Pisiewicz z propozycją zrobienia teledysku.

Ku ich zaskoczeniu na miejsce kręcenia filmu wybrała odległą, gorącą Turcję. Mało tego Agata była jedyną osobą pochodzącą z Polski, reszta osób związana z produkcją teledysku tj. producentka/reżyserka, aktor oraz operator kamery byli pochodzenia tureckiego.Siostry Łotry i ich “Piosenka humanistyczna”
Zapytani dlaczego „piosenka humanistyczna”, odpowiedzieli: bo to takie od człowieka dla człowieka. Siostry Łotry w sposób lekki, często żartobliwy poruszają tematy, które aż proszą się o komentarz. Tematy nie zawsze miłe, nie zawsze łatwe. A jednak robią to w sposób tak wdzięczny, że chce się przy tym tańczyć.

Ten osobliwy twór wykonujący zadziorne piosenki w języku polskim trudno zakwalifikować do jednego gatunku muzycznego. W ich muzyce słychać wpływy piosenki aktorskiej, folku, popu, elektroniki, hip-hopu, rocka… Znajdziemy też śladowe ilości jazzu, klasyki… czy punka.


Ich rozbudowane instrumentarium sprawia, że mogą bawić się konwencją i igrać z formą. Oprócz swoich podstawowych instrumentów, tj. wibrafonu, kontrabasu, basu, perkusji, wykorzystują elektronikę – mooga i microkorga, a także piłę, flet i wiolonczelę.

Zespół liczy cztery osoby: dwie kobiety – siostry Julię i Marię Kępisty oraz dwóch łotrów – Karola Gadzało i Marcina Wippicha. Ich brzmienie to jakby dwa odcienie. Jest ciepło sióstr, ale też charakterek łotra. Siostry Łotry to zespół, który łączy prawdziwa przyjaźń dlatego ich koncerty przypominają stand-up. Pełne humoru, kanapowe dialogi, dodają wdzięku i łotrzykowskiej atmosfery.

Start naGranie

Jako Siostry Łotry zagrali m.in. na festiwalach: „Flugery” we Lwowie, „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym oraz „TU” w Tucznie. Są laureatami wielu konkursów. Do najważniejszych osiągnięć należy 3. miejsce w konkursie „Start naGranie”, organizowanym przez Trójkę Polskie Radio. Dzięki głosom internautów do finału dostali się na zaszczytnym pierwszym miejscu. Ważnym przełomem w rozwoju zespołu była również nagroda specjalna otrzymana z decyzji Katarzyny Nosowskiej „za najlepszą twórczość w języku polskim” podczas Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie.

Siostry Łotry to potrzebne temu światu dziwadło. Jest to muzyka, która nie stara się zagłuszyć otaczającego nas huku, lecz wkrada się bocznymi wejściami – prosto do serducha.


Zobacz więcej:

Facebook

Instagram