Jucho z Domowych Melodii powraca singlem „Oda od Ślimaka”

Justyna Chowaniak zapowiada swój nowy solowy album protest songiem w imieniu zwierząt.

Jucho, czyli Justyna Chowaniak to autorka tekstów, kompozytorka, wokalistka, producentka muzyczna, a także twórczyni piosenek kultowej już formacji Domowe Melodie. Jako artystka solowa powraca z utworem pt. „Oda od Ślimaka”, zapowiadającym jej najnowszy album.

„Oda od Ślimaka” to protest song wystosowany przez braci mniejszych do ludzi. Pod płaszczem ślimakowej opowieści kryje się jednak historia codziennych zmagań wszystkich istot nieposiadajacych dóbr materialnych i tym samym pozbawionych wielu praw w dzisiejszym świecie. Styl utworów jucho od lat wyróżnia się zabawą słowem, melodyjnością i przenikliwą obserwacją rzeczywistości, doprawioną szczyptą humoru. Wszystko to przeplecione dźwiękami pianina, kontrabasu i perkusjonaliów.

Razem z piosenką „Oda od Ślimaka” światło dzienne ujrzał również teledysk, do którego scenariusz napisała jucho, a realizacją obrazu zajął się reżyser i aktor Jakub Józefowicz. W teledysku oprócz jucho, która wciela się w rolę tytułowego Ślimaka, wystąpili również Agata Wątróbska oraz Robert Więch. Pojawiają się w nim również najmłodsi goście, którzy w klipie zagrali małe Ślimaki.

Jak mówi sama juchoJuż czas, aby ktoś wypowiedział się zwięźle w tym śliskim temacie. W imieniu tych, którzy głosu nie mają.

Singiel w serwisach streamingowych: https://e-muzyka.ffm.to/juchoodaodslimaka

Podziel się swoją opinią ;)