Już jest! Premiera płyty TIMELAPSE!

GCh+

W sierpniu 2019 roku wróciliśmy do Kamieńczyka nad Bugiem, by przez tydzień pracować nad nowym materiałem. Zaczerpnęliśmy z naszych jazzowych doświadczeń, muzyki elektronicznej i ludowej. Powstało jedenaście oszczędnych utworów. Są inspirowane naszymi podróżami- tymi fizycznymi, i tymi duchowymi. Niektóre tchną spokojem nadbużańskich łąk. Inne są zapisem niepokojów podróży. Skrzą się różnymi barwami i emocjami. Wszystkie powstały dzięki drodze, jaką razem przeszliśmy. Jak powiedział nasz flecista- to utwory zdrapane z opon forda transita.

To refleksyjna, tajemnicza muzyka. Z jednej strony jest mocno osadzona w konwencjach, które wszyscy znamy, z drugiej- pełna nieoczywistych połączeń. Mocne perkusyjne bity i tłuste syntezatory łączą się ze zwiewnymi frazami fletu poprzecznego. Nieoczywiste przestrzenie płynnie przechodzą w przejmujące melodie. Motoryczne, rockowe uderzenie zmienia się po chwili w refleksyjną, spokojnie oddychającą balladę. Uciekamy w od trywialności i wykładania kawy na ławę. Uciekamy też od komplikacji na siłę. Nic nie powinno być jasne, oczywiste. Powinno przyciągać. Marzymy o tym, żeby nasza muzyka zapraszała słuchacza w podróż. W drogę do wnętrza siebie, w której jego wyobraźnia i nasza muzyka otwierają nowe światy i przestrzenie.

Płyta została nagrana w studio Sound’n’Wave przez Jakuba Krukowskiego. Za miks i mastering odpowiada Piotr Przedbora, który zdecydował o wykorzystaniu przy masteringu nowej polskiej technologii Pona Sound. To drugi album na świecie zrobiony w tej technologii. Sesję zdjęciową wykonała Julia Jaracz. Za projekt okładki odpowiada Małgorzata Tekieniewska.

inne streamingi: https://id.ffm.to/timelapse

Podziel się swoją opinią ;)