„Kantylena konwaliowa” – najnowsza propozycja od zespołu Brathanki

Zespół jest wierny swoim folkowo-rockowym korzeniom muzycznym, które jak zwykle ubarwia świetny tekst z lekkim przymrużeniem oka autorstwa Zbigniewa Książka.

„Piosenka, jakich wiele, o relacjach damsko-męskich, ze śpiewną melodią, refrenem, który zostaje w głowie, a słowa w sercu.”

– tak o piosence opowiada jej kompozytor, Janusz Mus.

Do utworu powstał animowany teledysk, w którym wykorzystano zdjęcia członków grupy, zręcznie wkomponowane w całą treść. Zarówno muzyka jak i teledysk powstawały w trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Artyści, zamknięci w domach, tworzyli na odległość zarówno utwór jak i obrazek do niego. Efekt takiej pracy zaskoczył ich bardzo pozytywnie, ale nie ukrywają, że woleliby już więcej nie pracować osobno i w zamknięciu.


„Wybuch pandemii zastał mnie świeżo po urodzeniu mojej córeczki. Nie nudziłam się, ale z wielką radością przystąpiłam do pracy nad naszym nowym utworem. Wyszło nam to całkiem nieźle i już nie możemy
doczekać się odmrożenia dużych koncertów i spotkania z naszą cudowną publicznością. Bardzo za tym tęsknimy. I jesteśmy ciekawi opinii na temat „Kantyleny konwaliowej”!

Aga Dyk

Podziel się swoją opinią ;)