KARAŚ/ROGUCKI zamykają miłosny tryptyk muzyczny i coverują utwór “Zaopiekuj się mną”

KARAŚ/ROGUCKI zapowiadają trzeci, ostatni album i zamykają tym samym miłosny tryptyk muzyczny. “Atlas Iskier” ukaże się w 2024 roku i pierwszym przedsmakiem jest dzisiejsza premiera – cover kultowego utworu “Zaopiekuj się mną” zespołu Rezerwat.

W albumie „Atlas Iskier”, który ukaże się na początku 2024 roku, miłość już nie leczy, nie ratuje – tym razem artyści mówią o tym uczuciu jak o ucieczce przed samotnością, opowiadają o nim w kontekście desperacji czy próbą zapełnienia pustki. Muzycznie krążek kontynuuje wątki z poprzednich wydawnictw, ale jest w odbiorze zdecydowanie mroczniejszy. Tę opowieść otwiera cover kultowego utworu „Zaopiekuj się mną” zespołu Rezerwat, który już wprowadza tę narrację. 

KARAŚ/ROGUCKI nie mówią wprost, że to koniec, ale nastrój pożegnania jest wyczuwalny. Wątki rozstania, podsumowania czy zamknięcia ważnej muzycznej historii przy nadchodzącym projekcie będą kluczowe. 

Zobacz klip do piosenki “Zaopiekuj się mną”:

KARAŚ/ROGUCKI:
Pierwszy singiel zwiastujący trzeci album nie bez powodu jest coverem. Domknięcie muzycznego tryptyku o miłości sygnujemy symboliczną klamrą, gdyż pierwszy utwór, jaki stworzyliśmy wspólnie to również był cover – piosenka “1996” autorstwa T.Love.
Tym razem przyciągnęła nas magia tekstu, bo „Zaopiekuj Się Mną” łódzkiej grupy Rezerwat idealnie wpisuje się w nasz manifest artystyczny tworzenia piosenek o miłości. Poza tym, to jest utwór, który od roku gramy już na koncertach i reakcje fanów nie pozostawiają złudzeń. Ten kawałek zasługuje na nową wersję oraz na to, by pokazać go wszystkim, którzy jeszcze nie mieli okazji go usłyszeć. 

Fot. Luke Jascz

Tymczasem, przed nowym projektem, zespół żegna się z albumem “Czułe Kontyngenty” i jesienią pojawi się w kilku miastach. Singiel “Zaopiekuj się mną” z pewnością znajdzie się w setliście koncertowej. Wiosną 2024 roku KARAŚ/ROGUCKI wyruszą w trasę, promującą “Atlas Iskier”.

Harmonogram trasy:
9.11 Wrocław, Stary Klasztor
11.11 Warszawa, Dziedziniec UW
12.11 Siemianowice Śląskie, SCK
17.11 Bielsko Biała, Cavatina Hall
18.11 Słubice, transVOCALE
23.11 Kielce, KCK
2.12 Bydgoszcz, Fabryka Lloyda
7.12 Toruń, Lizard King

Bilety na koncerty:
https://tix.to/Kontyngenty

Podziel się swoją opinią ;)