Dawid Tyszkowski zaprasza na trasę promującą debiutancki album

Dawid Tyszkowski to wokalista, kompozytor i autor tekstów oraz po prostu – uzdolniony, wrażliwy artysta młodego pokolenia. Właśnie zapowiedział premierę swojego debiutanckiego, długogrającego albumu “Mój kot zaginął i już raczej nie wróci” (wyd. FONOBO Label) oraz trasę koncertową, promującą krążek, która odbędzie się w marcu 2024 roku.

Dawid Tyszkowski to bardzo uzdolniony, wrażliwy artysta młodego pokolenia. Wokalista, kompozytor i autor tekstów, który z muzyką związany jest od dziecka. Przez wielu nazywany „objawieniem” sceny alternatywnej. Mimo młodego wieku, Dawid tworzy dojrzałe oraz pełne emocji teksty, które z łatwością przekształca w oryginalne, muzyczne kompozycje. Jego nieodłącznym atrybutem jest gitara, bez której nie wyobraża sobie pracy. 

W 2022 roku Dawid Tyszkowski wydał swoją debiutancką EPkę „Nadal nie śpię”, nad którą produkcyjnie czuwał Patrick The Pan. Materiał promowała solowa trasa koncertowa, która w większości się wyprzedała. Artysta na swoim koncie ma również wyjątkowe duety – „Co i tak nadejdzie” ze Skubasem oraz „Nie całuj” z Julią Wieniawą”, a każdy z klipów ma już ok. 1,5 miliona wyświetleń na YouTubie. W 2023 roku wystąpił na Wodecki Twist Festiwal oraz u boku MIUOSHA i Zespołu Śląsk w projekcie „Pieśni Współczesne”. 

Teraz przyszedł czas na debiutancki, długogrający album, którego premiera zaplanowana jest na 17 listopada. “Mój kot zaginął i już raczej nie wróci” (wyd. FONOBO Label) to historia o tęsknocie, miłości, dzieciństwie, rodzinie, a także o nas samych. Materiał jest połączeniem świeżego i pełnego emocji brzmienia z chwytliwymi melodiami oraz poruszającymi tekstami. Jak przyznaje sam Dawid – to największy, najbardziej złożony projekt, jaki przyszło mu tworzyć. Do współpracy przy produkcji artysta kolejny raz zaprosił Patricka The Pana. 


Ogłoszeniu terminu premiery nowego albumu, towarzyszy także zapowiedź trasy koncertowej, zaplanowanej na marzec 2024. W ramach “Mój Kot Zaginął Tour” Dawid Tyszkowski odwiedzi 8 polskich miast:
01.03 – Poznań, Blue Note
02.03 – Toruń, NRD
03.03 – Gdańsk, Drizzly Grizzly
08.03 – Wrocław, Bezsenność
09.03 – Kraków, Poczta Główna
10.03 – Katowice, Jazz Club Hipnoza
17.03 – Łódź, Wooltura
19.03 – Warszawa, Niebo

Bilety są dostępne na stronach: fource.pl, GoOut.pl, eBilet.pl, Eventim.pl oraz Ticketmaster.pl


Podziel się swoją opinią ;)