Kasandra XXI – nowy singiel duetu Jaśmin

“Kasandra XXI” to drugi singiel zespołu Jaśmin, który dotyka ważnego dla wszystkich problemu globalnego ocieplenia. Mówi o tym, że jesteśmy w szczególnym czasie, gdy musimy podjąć kroki powstrzymujące rozpad naszego dotychczasowego życia.

Tak jak para, w której jedno ciągle pracuje, a drugie ciągle czeka, że coś się zmieni .Tak samo bywa pomiędzy młodymi ludźmi i tymi, którzy decydują o sposobie działania świata. Stoimy oglądając być może ostatni tak łagodny przypływ, ale nie wszyscy naiwnie myślą, że wszystko będzie tak jak było.

Do utworu “Kassandra XXI” powstał też teledysk we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Jego premiera odbędzie się 17.06.21 o godz. 11 na kanale YouTube zespołu.

Jaśmin to projekt dwóch kobiet: Agaty Gałach – aktorki i wokalistki musicalowej oraz Karoliny Sienkiewicz – skrzypaczki i kompozytorki, który rozkwitł na początku 2021 roku. Dziewczyny połączyły swoje kobiece siły i po paru latach współpracy stworzyły zespół Jaśmin.

Piosenki zespołu Jaśmin są reakcją na przypływy i odpływy emocji. Nie tylko tych dotyczących spraw dziejących się między ludźmi w jednym pokoju, ale także o tym, co mamy za oknem. Dziś ponad połowa mieszkańców Polski wie, co  niesie nam globalne ocieplenie. Coraz częściej ludzi dosięga depresja klimatyczna – chroniczny lęk będący skutkiem globalnego ocieplenia, kiedy zdają sobie sprawę, że pewnych rzeczy nie da się odwrócić.

Podziel się swoją opinią ;)