Po 8 miesiącach od premiery debiutanckiego albumu „Ciche dni” Kaśka Sochacka podnosi poprzeczkę kolejnym świetnym wydawnictwem odsłaniając jednocześnie muzyczną drogę, którą będzie podążać. „Ministory” to połączenie nowych utworów artystki z dwoma piosenkami znanymi z wcześniejszych płyt w odświeżonych aranżacjach.
Kaśka Sochacka w swoich nowych kompozycjach pokazuje nam jaką odwagę zyskała podczas ostatnich miesięcy wypełnionych koncertami. Ten czas, w który udało się jej jeszcze wpleść pracę w studio z Olkiem Świerkotem zaoowocował właśnie nowym albumem, który mimo, że wciąż „kaśkowy” jest zupełnie inny od poprzednich wydawnictw.
Teksty, które chwytają nie tylko za serce, ale i za krtań tworząc ogromną gulę nie do przełknięcia i ocz – przede wszystkim, topiąc je we łzach – do tego przyzwyczaiła nas Kaśka od premiery „Wiśni”, opowiadając w swoich utworach o uczuciach z którymi nie zawsze potrafimy się zmierzyć. W „Ministory” tych spotkań emocjonalnych jest jeszcze więcej i są chyba trudniejsze od poprzednich. Muzycznie mamy więcej charakteru dodając do popowych brzmień nutkę miejskiego folku i alternatywy.
„MINISTORY” TRACKLISTA
1. Nie było Cię (wersja alternatywna)
2. Sukienka
3. Spaleni słońcem
4. Tańcz
5. Niebo było różowe
6. Zostaję przy tym, co już znam
7. Porzucić (Live)
ZAMÓW ALBUM: Kaśka Sochacka – Ministory CD Jazzboy Records – sklep oficjalny (sklepjazzboy.pl)
„Ministory” oraz „Ciche dni” wciąż można usłyszeć na żywo w ramach jesiennej trasy koncertowej, w której Kaśka jest od października. Kaśka w towarzystwie Lesława Mateckiego (gitara), Andrzeja Rajskiego (perkusja) oraz Pawła Harańczyka (instrumenty klawiszowe) na przełomie listopada i grudnia odwiedzi jeszcze kilkanaście miast.
