Kaśka Sochacka i jej “Ministory”

Po 8 miesiącach od premiery debiutanckiego albumu “Ciche dni” Kaśka Sochacka podnosi poprzeczkę kolejnym świetnym wydawnictwem odsłaniając jednocześnie muzyczną drogę, którą będzie podążać. “Ministory” to połączenie nowych utworów artystki z dwoma piosenkami znanymi z wcześniejszych płyt w odświeżonych aranżacjach.

Kaśka Sochacka w swoich nowych kompozycjach pokazuje nam jaką odwagę zyskała podczas ostatnich miesięcy wypełnionych koncertami. Ten czas, w który udało się jej jeszcze wpleść pracę w studio z Olkiem Świerkotem zaoowocował właśnie nowym albumem, który mimo, że wciąż “kaśkowy” jest zupełnie inny od poprzednich wydawnictw.

Teksty, które chwytają nie tylko za serce, ale i za krtań tworząc ogromną gulę nie do przełknięcia i ocz – przede wszystkim, topiąc je we łzach – do tego przyzwyczaiła nas Kaśka od premiery “Wiśni”, opowiadając w swoich utworach o uczuciach z którymi nie zawsze potrafimy się zmierzyć. W “Ministory” tych spotkań emocjonalnych jest jeszcze więcej i są chyba trudniejsze od poprzednich. Muzycznie mamy więcej charakteru dodając do popowych brzmień nutkę miejskiego folku i alternatywy.

“Niebo było różowe” Kaśka Sochacka

“MINISTORY” TRACKLISTA

1. Nie było Cię (wersja alternatywna)

2. Sukienka

3. Spaleni słońcem

4. Tańcz

5. Niebo było różowe

6. Zostaję przy tym, co już znam

7. Porzucić (Live)

ZAMÓW ALBUM: Kaśka Sochacka – Ministory CD Jazzboy Records – sklep oficjalny (sklepjazzboy.pl)


“Ministory” oraz “Ciche dni” wciąż można usłyszeć na żywo w ramach jesiennej trasy koncertowej, w której Kaśka jest od października. Kaśka w towarzystwie Lesława Mateckiego (gitara), Andrzeja Rajskiego (perkusja) oraz Pawła Harańczyka (instrumenty klawiszowe) na przełomie listopada i grudnia odwiedzi jeszcze kilkanaście miast.

CICHE DNI TOUR

Podziel się swoją opinią ;)