Kaśka Sochacka piosenką “Ciche dni” zapowiada debiutancki album

„Ciche dni” to pierwsza zapowiedź debiutanckiego albumu Kaśki Sochackiej o tym samym tytule, który ukaże się 26 marca 2021 roku nakładem Jazzboy Records. Za finalny kształt piosenek razem z Kaśką odpowiadają: Agata Trafalska (pomoc przy tekstach) i Olek Świerkot (produkcja) – tandem, który dał się poznać przy debiucie Korteza („Bumerang”) i jego drugiej płycie („Mój dom”).

Po niezwykłym prologu jakim była ep – ka “Wiśnia” Kaśka Sochacka przynosi nam wieści na które wszyscy tak długo czekali – DEBIUTANCKA PŁYTA, która ujrzy światło dziennie wraz z początkiem wiosny (26.03).

Pierwszy utwór, który zapowiada wydawnictwo to dokładnie to, do czego artystka zdążyła nas już przyzwyczaić, tylko że w większym formacie – kulminacja emocji, tych trudnych z którymi czasami nie możemy sobie poradzić, takich których nie potrafimy sami nazwać. Kaśce się to udaje i to w wyjątkowy sposób. Każda jej piosenka sięga coraz głębiej, więc tym bardziej nie mogę doczekać się co będzie skrywać debiutancki krążek! Dziś wiem, że z małym opóźnieniem, ale to co napisałam o Kaśce rok temu, właśnie się dzieje:

Mam nadzieję, że nowy rok będzie dla Kasi przełomowy – świeżo wydana EPka niech będzie zapowiedzią czegoś większego i napędem do tworzenia większej ilości poruszających piosenek, bo Kasia pięknie włada słowem, czego dowody znajdziemy w rozbudowanych tekstach.

MUZYCZNE NADZIEJE 2020 (art. Muzykoholicy.com

Piosence „Ciche dni” towarzyszy klip, w którym para drewnianych bohaterów przeżywa związkowy kryzys w uroczy sposób odsłaniając przed nami uniwersalne schematy jakimi rządzą się nasze miłosne perypetie. W obrazie wykorzystano także fragmenty filmu “Północ – północny zachód” z 1959 roku w reżyserii Alfreda Hitchcocka.

Wszystko zaczęło się od „Wiśni”. Znaczy zaczęło się dużo wcześniej – i o tym opowiada Kaśka w swoim „Love Story”, które dołączone będzie do płyty – ale to „Wiśnia” nadała sprawom tempo. To było jak kula śniegowa – Piotr Stelmach i jego audycja, później Kortez – jego wersja numeru i występy gościnne na jego koncertach, pierwsze miejsce LP3 przez 4 tygodnie z rzędu – wszystko działo się bardzo szybko i przerosło nasze oczekiwania. Ludzie kibicowali, chcieli pomóc, dołączyć się – i tak spontanicznie pojawiło się na płycie kilku znakomitych gości. Kaśka i Olek świetnie się bawili w studiu i zupełnie niepostrzeżenie przygotowali materiał, który wszystkich nas urzekł. Tę radość i brak napięcia naprawdę słychać na płycie, mimo, że w tekstach gdzieniegdzie pobrzmiewa nutka szlachetnego smutku.

Agata Trafalska

Płyta „Ciche dni”, która premierę będzie mieć 26 marca 2021 roku, opowiada o kolei rzeczy w związku, o pętlach jakie zataczamy, naszych największych obawach, o kryzysach, wątpliwościach i walce z samym sobą. Opowiedziana z perspektywy kobiety, która cały czas próbuje złapać w tym wszystkim równowagę. Historia, to scenki z życia związku przedstawione z lekkością i dystansem świadomego, pogodzonego ze wszystkim człowieka.

Podziel się swoją opinią ;)