KAST. powraca z nowym utworem

Najnowszy singiel zespołu KAST., dostępny na wszystkich platformach cyfrowych oraz YouTube.

W 2022 zespół rozpoczął pracę nad swoim drugim długogrającym albumem w łódzkim Hasselhoff Studio pod okiem producenta muzycznego Pawła Cieślaka.

W międzyczasie formacja zagrała na Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, którego dyrektorem artystycznym jest Katarzyna Nosowska. Zespół został wyróżniony spośród 300 zgłoszeń i pojawił się w trójce finalistów.

Początku istnienia formacji zanotowano w roku 2015. Powstały wtedy pierwsze zarysy utworów i EPka „Miasta” nagrana w składzie: Ziąbka, Kalisz, Badura, Mikołajczyk, Grabowski. Niedługo później KAST. zaczął aktywnie pojawiać się na łódzkiej scenie muzycznej.

Muzyka KAST. zmieniła się i ewoluuje. Ciężko do końca zaszufladkować twórczość muzyków. Tworzą dość eklektycznie, a ostatnie nagrania to obszar rocka alternatywnego z dużą ilość brzmień syntezatorowych.
Wydawcą muzyki zespołu KAST. jest Case Studio z Aleksandrowa Łódzkiego.

Sam na sam to utwór, w którym chcemy mocno podkreślić nasz brak zgody na mnogość bodźców i czynników stresogennych, które wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie. Mamy jedno życie i nie pozwólmy, aby było zajmowane przez rzeczy zbędne. Tekst mocno traktuje też o upływie czasu, o kruchości chwil i przypomina dokąd wszyscy zmierzamy – KAST.

Klip do utworu to koncept, który zakiełkował w naszych wewnętrznych rozmowach. Chcieliśmy stworzyć proste lyric video, które będzie wzbogacone o prozaiczne, codzienne momenty. W twarzach ludzi na teledysku widać beztroskę i radość z prostych czynności, o których dziś niepotrzebnie zapominamy – dodaje KAST.

Skład zespołu Kast.

  • Mateusz Ziąbka – Wokal
  • Dominik Kalisz – Syntezatory, Gitara
  • Mateusz Stołowski – Bas/Wokal
  • Kamil Badura – Gitara
  • Michał Górny – Perkusja/Perkusjonalia

Podziel się swoją opinią ;)