„Katastrofa szczęścia” zespołu Strachy na Lachy

Najnowszy utwór Strachów na Lachy właśnie ujrzał światło dzienne. „Katastrofa szczęścia”, gdyż o tym nagraniu mowa, to czwarty singiel pochodzący z wydanej w 2017 roku płyty „Przechodzień o wschodzie”.


Po świetnie przyjętych piosenkach „Twoje motylki” i „Co się z nami stało” oraz subtelnym „Obłąkanym obłoku” z gościnnym udziałem zdolnej wokalistki itsmisslilly Strachy prezentują kolejną odsłonę swojego najnowszego albumu. „Katastrofa szczęścia” jest lirycznym utworem, w którym przepięknym przenośniami Grabaża towarzyszy wyrazisty akompaniament zespołu. Nostalgiczny, a jednak przepojony lirycznością, opowiada historię zwyczajnego, niedookreślonego uczucia między dwojgiem ludzi.


Do singla powstał teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka i ze zdjęciami Michała Jaskulskiego. Monochromatyczny obraz emocji łączących mężczyznę i kobietę zaskakuje swoją metaforycznością i znakomicie uzupełnia treść piosenki.Wydawnictwo „Przechodzień o wschodzie” stanowi pierwszą od czterech lat premierę Strachów. Znajdziemy tu dużo rytmicznych melodii, sporo tanecznych rytmów i akustycznych brzmień. Nie zabrakło również akcentów ostrzejszych, rockowych i elektronicznych, a także inspiracji znanych ze wcześniejszych krążków formacji. Tak eklektyczne zestawienie zaskakuje swoją spójnością, a teksty Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego, laureata Paszportu Polityki, uderzają swoją poetyckością.


zajrzyj po więcej:

Strachy na Lachy na Facebooku


fot. Longin Bartkowiak

Podziel się swoją opinią ;)