KAYAX REWORK: Natalia Przybysz coveruje Brodkę

Natalia Przybysz sięgnęła po anglojęzyczny hit Brodki “Varsovie”. Tym samym Artystka inauguruje kolejną, tym razem wiosenną odsłonę akcji “Kayax XX Rework”, którą wytwórnia Kayax świętuje swoje dwudziestolecie.

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja “Kayax XX Rework”, w której Artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. W pierwszej odsłonie akcji udział wzięli: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Ania Leon, Arek Kłusowski oraz Julia Wieniawa i Kuba Karaś. Do wiosennej odsłony zostali zaproszeni: Natalia Przybysz, Skubas i Basia Wrońska, Reni Jusis, Cooks oraz Sarsa. Akcja odbywa się między 11 a 15 kwietnia i w każdy ten dzień w serwisach streamingowych publikowany jest inny, zaskakujący cover.

Natalia Przybysz nagrała cover bardzo dobrze znanego, anglojęzycznego hitu Brodki “Varsovie”, który ukazał się w 2012 roku na EP-ce “Lax”. Utwór doczekał się 12 mln wyświetleń w serwisie YouTube, wielu wykonów live, remixów czy wersji zagranej w ramach MTV Unplugged. Natalia Przybysz nadała “Varsovie” charakterystycznego dla siebie klimatu, chociażby w formie gitarowych brzmień.

Po powrocie z Oceanu Atlantyckiego z trudem mogłam pogodzić się z szarością miasta Warszawa. Wtedy przyszła propozycja nagrania piosenki na XX-lecie Kayaxu. Na liście przebojów Kayaxowych, pojawiło się „Varsovie” i niespodziewanie Brodka uratowała moją psychikę tekstem o szarym mieście i lipcowym przebudzeniu. Varsovie nagrałam i zaaranżowałam z moim zespołem: Jurkiem Zagórskim, Mateuszem Waśkiewiczem, Patem Stawińskim i Kubą Staruszkiewiczem. Zaczęliśmy jamować i wtedy uświadomiłam sobie, że warto byłoby grać cały czas partie refrenów. Mieliśmy w sobie jako inspiracje, brzmienia naszych ulubionych zespołów. Długo myślałam nad tym, żeby zaśpiewać „Varsovie” innym głosem, ale finalnie zaśpiewałam to tak, jak swoje utwory. Utwór zmiksował Jurek Zagórski, mastering – Stardelta.

Natalia Przbysz

“Varsovie” to dopiero początek muzycznych niespodzianek w ramach akcji Kayax XX Rework. Śledźcie media społecznościowe wytwórni przez najbliższe dni i sprawdźcie jakie covery przygotowali inni zaproszeni do akcji Artyści.

Dyskografię Natalii Przybysz zamyka wydany 11 marca album “Zaczynam się od miłości”, który składa się z niezaśpiewanych dotąd tekstów Kory oraz dwóch autorskich utworów Natalii. Krążek promowały single “Oko Cyklonu”, “Zew” oraz “Jest miłość”.

Podziel się swoją opinią ;)