Kazik + Zdunek Ensemble z albumem “Warhead”

Kazik Zdunek Ensemble to premierowy projekt Kazika i Janusza Zdunka (jazzmana, trębacza Kultu). Zaprosili oni do współpracy wybitnych instrumentalistów ze świata rocka i  jazzu – Jarka Ważnego, Wojtka Jabłońskiego  (na co dzień związani z Kultem), Alka Koreckiego (saksofonista  współpracujący m. in. z Brygadą Kryzys), Przemka Borowieckiego  (liderem n0 Band i 100nki), Marcina Murasa (jazzman, puzonista), Ireneusza Kaczmara (basista, współpracuje z wieloma jazzowymi zespołami) i Mariusza Godzinę (saksofonista, mający na koncie współpracę m. in. ze  Strachami na Lachy, Sorry Boys i Buldogiem).

Tak dobrany skład to gwarancja oryginalnego, jazzującego brzmienia z  wyrazistymi rockowymi i punkowymi wpływami. Muzycy wzięli na warsztat repertuar brytyjskiej klasyki punka – na album  składają się covery utworów m. in. The Clash, Public Image Ltd., UK Subs, Buzzcocks. Towarzyszą im nowe  wykonania dwóch piosenek Staszewskiego – “Zabiłem kolegę na poligonie”  oraz “Prosto”.

Album ukazał się na CD, winylu oraz kasecie magnetofonowej – to coraz
popularniejszy nośnik wśród kolekcjonerów.

Album promowany jest utworem “Wojny”, będącym polskim wykonaniem piosenki
“Warhead” zespołu UK Subs.


słowa, muzyka: Charles Harper, Paul Martin Slack

Utworowi towarzyszy teledysk, reżyserowany przez Sławka Pietrzaka ze zdjęciami Jacka Kościuszki. W wideoklipie, zrealizowanym w warszawskim klubie Drukarnia, wzięło udział
ponad 150 aktorów! To gigantyczne przedsięwzięcie zaowocowało niezwykle plastycznym obrazem, w którym punkowa energia spotyka się z tematem medialnego odbioru wojen.

Podziel się swoją opinią ;)