KiM – “Opowieści” – debiutancki album już dostępny

“Opowieści” to najnowsze dzieło muzyczne duetu Edyty i Jacka Chrzanowskich, którzy wspólnie dzielą przestrzeń studia muzycznego i codziennego życia domowego

Ten album to autentyczność wychodząca z każdego numeru, a znajdziemy ich na tym albumie 9.

Singlami promującymi były utwory “Ta zabawa nie jest dla dziewczynek”, “Braku”, “Sukienki” oraz “Może

„Opowieści” to debiutancka płyta duetu KiM, na której znajduje się 9 piosenek utrzymanych w stylistyce alternatywnej elektroniki z delikatnymi wycieczkami w stronę muzyki popularnej. Piosenki te charakteryzują głębokie, poruszające teksty dotykające tematyki relacji kobieta-mężczyzna, samotności w kontakcie z drugim człowiekiem, czy po prostu szeroko pojętej miłości. Praca nad płytą była bardzo rozciągnięta w czasie (pierwsze szkice piosenek powstały już około 2016 roku) jednak tak długi okres tworzenia sprawił, że wydawnictwo to pomimo stylistycznej spójności charakteryzuje się dość sporym eklektyzmem.

KiM tworzą Edyta Chrzanowska (Scary’n’Eddie) oraz Jacek Chrzanowski (Dezerter, Hey, Dawid Podsiadło). Edyta odpowiada w KiM-ie za odrobinę kobiecego pokomplikowania (teksty) oraz kompozycje wokalu. Jacek jest kompozytorem, aranżerem, a także instrumentalistą. – W tym projekcie role się podzieliły, Edyta pisze teksty, odpowiada też za linie melodyczne.

Ode mnie wychodzą pomysły, kierunek, w którym idziemy – zaznacza Jacek Chrzanowski. – Potrafimy być wobec siebie krytyczni i myślę, że nam to wychodzi – dodaje.

Tracklista:
1. Braku
2. Może
3. Lucyfer
4. Dreszcze
5. Sukienki
6. Mówisz, że ładnie mi w tym
7. Miłość
8. Tylko nie kochaj
9. Ta zabawa nie jest dla dziewczynek


Podziel się swoją opinią ;)