Kinga Siewierska i jej “słodko-słone” inspiracje muzyczne

Kinga Siewierska i jej "słodko-słone" inspiracje muzyczne

Kinga Siewierska to młoda mieszkanka Rzeszowa, studenta dziennikarstwa, która zapragnęła spełnić swoje marzenia. Niedawno trafiła pod skrzydła Niebieskiego Labelu, gdzie wydała swój debiutancki utwór “słodko-słone”.

“słodko-słone” to utwór inspirowany twórczością Kasi Lins – jednej z ulubionych artystek Kingi. Będąc na jednym z jej koncertów, uświadomiła sobie, że chciałaby mieć utwór, który będzie elektryzujący, pełen gitar i mocnych uderzeń, ale zarazem bardzo emocjonalny i przejmujący. Singiel powstał we współpracy z duetem producenckim LENDA/KOZUB. Początkowo była to bardzo melancholijna ballada. Z czasem jednak zamieniła się w o wiele mocniejszy utwór. 

Klimat jest bardzo jesienny, gęsty, a może nawet trochę mroczny. Z każdą sekundą napięcie rośnie, co daje się odczuć głównie przez warstwę instrumentalną, dużą rolę ma perkusja i gitara elektryczna. Tekst to pełna emocji historia o stracie, samotności, rozstaniu i o tym, co minęło i być może już nigdy nie wróci

“Wypuszczenie w świat utworu „słodko-słone” to zdecydowanie najważniejsze wydarzenie na mojej muzycznej drodze. Nareszcie mam coś, co należy w pełni do mnie i jest zapisem moich emocji. Z jednej strony czuję stres, bo nigdy nie pokazywałam tak dużej części siebie słuchaczowi, ale z drugiej bardzo dużą ekscytację i dumę” – Kinga Siewierska.

Podziel się swoją opinią ;)