Klangor z nowym klipem

Po świetnie przyjętym, zarówno przez fanów ciężkiej muzyki jak i media, pierwszym teledysku zespołu Klangor, do utworu „Podzieleni”, zespół idzie za ciosem i pokazuje światu nowy singiel i video.

Co zaskakujące, jest to ich interpretacja kultowego ‘Freestyler’a’ duetu Bomfunk MC’s. Skąd w ogóle pomysł na tak, dosyć zaskakujący wybór na cover? Oczywiście pytamy u źródła:

‘Freestyler’ to numer przełomowy jak na swoje czasy, ze świetnym aranżem i chwytliwą melodią, która zapadała w pamięć nawet tym, którzy słuchali rocka czy metalu a sama ówczesna płyta Bomfunk MC’s  miała w sobie rockowy sznyt. To pozwoliło nam na swobodne w aranżowaniu numeru, tak aby zachował swoją klasyczną formę ale też nabrał naszego Klangorowego mocnego brzmienia-odpowiada zespół, po chwili dodając: Nie jest wyczynem zinterpretować gitarowo melodyjny, popowy, skoczny utwór, ale wyczynem jest zabawa z muzyką elektroniczną pełną sampli i mocnym bitem. Potraktowaliśmy to jako pewnego rodzaju wyzwanie, a w efekcie i trochę przypadkiem wybraliśmy numer bardzo rozpoznawalny.

Podziel się swoją opinią ;)