Klaudia Kowalik mówi “Chodź”

Klaudia Kowalik w zeszłym roku okrzyknięta „nową nadzieją polskiej sceny alternatywnej” prezentuje drugi autorski singiel!

Utwór „Chodź” to jedna z najbardziej osobistych, niosących ważny przekaz kompozycji napisanych przez artystkę. Ponadczasowa treść singla w warstwie muzycznej łączy ze sobą elektronikę z mocnymi brzmieniami żywych instrumentów.

Utwór „Chodź”, to opowieść o tym, jak trudno w codzienności przepełnionej „instagramowymi” relacjami przyznać się do strachu, bólu i samotności. Kompozycja ta stanowi również wyraz sprzeciwu wobec obecnej sytuacji na świecie, kiedy to największym zagrożeniem dla człowieka jest drugi człowiek. Utworem „Chodź” artystka zachęca słuchaczy do odnalezienia wewnętrznego spokoju, bycia w zgodzie z samym sobą i własną wizją świata.


Klaudia Kowalik, to młoda wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów i muzyki. Uzyskała tytuł magistra sztuki wokalistyki jazzowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Jest laureatką ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów wokalnych organizowanych na terenie takich krajów jak Włochy, Francja, Bułgaria, czy Litwa. Artystka koncertowała również na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Debiut artystki, jako autorki tekstów i kompozytorki miał miejsce w ubiegłym roku podczas premiery autorskiego singla „Tęsknię”.

Podziel się swoją opinią ;)