“Klubowy Paprykarz i Oranżada” już na CD

“Klubowy Paprykarz i Oranżada” to projekt, który powstał z inicjatywy szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza z okazji siedemdziesiątej drugiej rocznicy urodzin miasta Szczecin, która miała miejsce w lipcu 2017 roku. 25 kwietnia 2018 roku na półki sklepowe trafiły albumy, rejestrujące wykonania artystów podczas dwódniowego festiwalu urodzinowego, który miał miejsce 5 i 6 lipca ubiegłego roku. 

Pierwsza płyta to zapiski z dnia rozpoczynającego festiwal, czyli “Klubowy Paprykarz i Oranżada. Nowe brzmienie jazzu i piosenki. [Na dzień]”. Jak sam tytuł wskazuje w nowe brzmienie jazzu i piosenki wprowadzają nas tacy artyści jak: Gaba KulkaMichał “Bunio” Skrok oraz Warszawska Orkiestra Rozrywkowa Im. I. Krenza.

Drugi i ostatni dzień festiwalu to osobny krążek pod tytułem: “Klubowy Paprykarz i Oranżada. Nowe brzmienie big beatu. [Na noc]”. W tej odsłonie nowych aranżacji piosenek z przełomu lat 60. i 70. podjęli się między innymi Marika, Piotr Zioła, Skubas, Bela Komoszyńska z zespołu Sorry Boys, Paulina i Natalia Przybysz oraz Krzysztof Zalewski.


Utwory dostępne są również w wersji streamingowej:

http://soundline.biz/RozniWykonawcyKlubowypaprykarzioranzadaNowebrzmieniebigbeatuNanocLiveInFilharmoniaSzczecin/

Podziel się swoją opinią ;)