“Kolęda bezdomna” dla Fundacji Siostry Małgorzaty Chmielewskiej

“Kolęda bezdomna” w wykonaniu znanego aktora Krzysztofa Tyńca to utwór charytatywny poświęcony ludziom bezdomnym i najuboższym. Wspiera on działalność Siostry Małgorzaty Chmielewskiej i świąteczną zbiórkę pieniędzy na rzecz Jej fundacji “Domy wspólnoty chleb życia”.

W tej chwili w Polsce działa 11 domów, które są miejscem zamieszkania ludzi do niedawna bezdomnych, chorych i niepełnosprawnych, a także samotnych matek z dziećmi (dom w Brwinowie). W związku z pandemią zaczęło brakować środków na ich utrzymanie i na podstawowe opłaty za ogrzewanie i prąd. Szczególnie trudna jest sytuacja domów fundacji w województwie świętokrzyskim. Dlatego liczy się teraz każdy datek na rzecz fundacji.

Autorami utworu są poetka Grażyna Orlińska i kompozytor Marcin Nierubiec. Ta pierwsza ma na koncie m.in. słowa przeboju “Chałupy welcome to” śpiewanego przez Zbigniewa Wodeckiego. Jej teksty wykonywali także m.in. Andrzej Zaucha, Halina Frąckowiak, Irena Santor, Andrzej Dąbrowski, Ewa Bem, Jacek Skubikowski i Trubadurzy.

Marcin Nierubiec komponował m.in. dla Maryli Rodowicz, Dody, Bohdana Łazuki, Krzysztofa Krawczyka, Urszuli, Michała Bajora, Krzysztofa Kiljańskiego i Gromee’ego.

Piosenkę wyprodukował Tomasz “Snake” Kamiński, a autorem teledysku jest Mateusz Orliński.

“Wśród magii nadchodzących świąt pamiętajmy o ludziach bezdomnych i najuboższych, którzy najbardziej potrzebują naszej pomocy. Dzielmy się dobrem, bo ono zawsze wraca. Zwłaszcza w trudnym okresie pandemii” – Marcin Nierubiec – kompozytor “Kolędy bezdomnej”. 

foto: Mateusz Orliński

Podziel się swoją opinią ;)