Kolejna odsłona kompilacji My Name Is Poznań

My Name Is Poznań to album dokumentujący młodą scenę muzyczną Poznania w czasach pandemicznego i społecznego przesilenia. Kompilacja ukaże się 30 marca za pośrednictwem dystrybucji wytwórni Kayax i towarzyszyć mu będą klipy ze studyjnych live-sesji. Kolejną zapowiedzią wydawnictwa jest utwór „Tahuti” ekscentrycznego artysty o pseudonimie Bobkovski.

Bobkovski to solowy projekt Bobka Bobkowskiego, który tworzy wesoło-smutne piosenki gitarowe w duchu lat 80. Pomysł powstał w 2016 roku, a zrodził się z życiowego cierpienia, chronicznego braku płatków z mlekiem i pieniędzy. Jakiś czas później Bobkovski się nieco rozweselił, bo zespół Coals wziął go pod swe skrzydła i od tamtej pory zagrali razem sporo koncertów na takich wydarzeniach jak: Open’er Festival, Off festival, czy Primavera Sound. Niestety, światowe wydarzenia sprowadziły Bobkovskiego z powrotem na ziemię, odcinając go od kolegów z zespołu, grania koncertów i od marzeń. Choć nie było lekko, to biologiczny zmysł przetrwania ciągle trzyma go przy życiu i teraz chce powrócić na muzyczną scenę szybszy, mądrzejszy i lepszy.

„Tahuti”, czyli najnowszy utwór artysty, jest uosobieniem powyżśzych słów. Bobkovski tworzy z bezkompromisowym luzem i z nie mniejszą swobodą przeszczepia to, co stworzył w studio na granie na żywo. Dowodem na to jest poniższe wideo:


O projekcie My Name Is Poznań

Trzynastka reprezentantów stolicy Wielkopolski na My Name Is Poznań wyłoniona została z ponad 250 zgłoszeń, złożonych do konkursu Studio Otwarte – nawet jury złożone z dziennikarzy i animatorów sceny muzycznej było zaskoczone bogactwem lokalnej sceny.

Dzięki wsparciu miasta Poznań mogliśmy zaproponować nagranie piosenek 13 wykonawców ze znakomitymi realizatorami i producentami dźwięku. W nagraniach młodym poznaniankom i poznaniakom pomagali m.in. Emade, Marcin Macuk, Paweł Krawczyk i Marcin Bors. „Tak powstał naszyjnik z pięknie oszlifowanych kamieni” – śmieje się inicjator projektu Michał Wiraszko.

Kompilacja ukaże się 30 marca na wszystkich największych platformach streamingowych, a także będzie dostępna do kupienia w wersji fizycznej na stronie www.sklepzmuzyka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.