Koncert “Nisza bez ciszy” w najbliższą sobotę!

Już 9 października zapraszamy na kolejny koncert autorskich zespołów niszowych z Warszawy.Wstęp jest bezpłatny, wejściówki do pobrania w Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe od 01.10.2021 r.

9 października zagrają dla Was:

W I E Ż A B A J Z E L
Wieża Bajzel to zespół, nie projekt. Tworzą go trzy kobiety. “Gramy to, co lubimy, nie to co trzeba. Łączymy porządek z bajzlem, plus z minusem oraz dżing z dżangiem, bo czujemy, że na styku gatunków dzieją się najciekawsze rzeczy.” Ich muzyka to połączenie grunge, rapu i rocka. Tworzą w każdej konfiguracji czasowo-przestrzennej: na próbach, spontanicznie podczas wakacyjnych wyjazdów, czasem niechcący – idąc ulicą. Każda z ich piosenek powstawała w innych okolicznościach i każdą mogą zagrać na różne sposoby: cicho i głośno, akustycznie i elektrycznie, analogowo i elektronicznie. “Staramy się, żeby piosenki mówiły o czymś. Najlepiej brzmimy na żywo, a koncerty i festiwale to nasz żywioł”. Laureatki kilku ogólnopolskich festiwali piosenki artystycznej, w tym zwyciężczynie Grand Prix 55. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (2019), gdzie dodatkowo doceniono je Nagrodą im. Wojtka Bellona za tekst do utworu “ĄŚĆŹŃ”. To wydarzenie pociągnęło za sobą kolejne – m.in. występ w programie “Słownik polsko@polski” Jana Miodka. Ich muzyka była grana w wielu stacjach radiowych: MiniMax – Trójka (przed upadkiem), RDC, Radio Kraków, Radio Opole, Radio Łódź.


K O L U M B I A
Zespół to fuzja zwyczajnej radości z tworzenia muzyki, nostalgii za gitarowo tanecznymi latami 90-tymi rodem z wysp brytyjskich oraz kalifornijskiego synthpopowego słońca. Kolumbia to efekt poszukiwań inspiracji z pogranicza gitarowego britpopu oraz nowofalowej muzyki elektronicznej rodem z Kalifornii. Polskie teksty, otulone w proste
i chwytliwe melodie, traktują o małych, każdemu dobrze znanych troskach. Zespół powstał w 2019 roku, lecz ujrzał światło dzienne dopiero wraz z początkiem 2021 roku. Grupa ma na swoim koncie cztery single, zadebiutowała w kilku krajowych stacjach radiowych oraz zdobyła wyróżnienia na dwóch ogólnopolskich festiwalach muzycznych. Występy składu charakteryzuje duża energia oraz luźny, niewymuszony kontakt z publicznością. Kolumbia planuje wydanie swojego pierwszego albumu na początek 2022 roku.


W O D O R O S T
Warszawskie desertowe trio Wodorost zadebiutowało singlem Malachite, zapowiadającym ich pierwszy album Wodorost, który ukazał się 5 sierpnia 2021. Wodorost to nowy skład, który wypełnia pewną lukę na polskiej scenie stonerowej. Ich muzyka nie wpisuje się w standardowe pojęcie fuzz-rocka, psychodeli czy post rocka. Mimo, że czerpie z każdego z tych gatunków, zachowuje wyraźną oryginalność i spójność, najbardziej kojarzącą się z oryginalną sceną desertową. Self-titled oddaje swoisty hołd naturze, pokazując jej różne oblicza. W zróżnicowanej muzyce znajdziemy trochę folku, trochę kosmosu i odrobinę brzmienia polskiej sceny lat 80-tych. Bez obaw, wszystko to jednak jest spójne. Trio przenosi nas na piaszczyste brzegi pustyni owiane kosmicznym pyłem.

Podziel się swoją opinią ;)