Koncert otwierający cykl “Nisza bez ciszy”

Zapraszamy na wydarzenie otwierające cykl koncertów autorskich zespołów niszowych z Warszawy. Wstęp jest bezpłatny, wejściówki do pobrania w Domu Kultury ŚWIT od 01.10.2021 r.

8 października w Domu Kultury ŚWIT zagrają dla Was:


R U I N A B A R
warszawska grupa grająca alternatywnego soft rocka z domieszką wszystkiego, co się da. Założony w 2020 roku zespół obecnie występuje w składzie: Zosia (wokal), PJ (gitara, klawisze, songwriting), Sergii (bas) i Bartosz (perkusja). Wspólnie tworzą autorską muzykę, którą na własne potrzeby nazywają smut-jazzem. Gustują w stylistycznych patchworkach, nieoczywistych strukturach harmonicznych i pięknych smuteczkach ludzkich. Wierzą w siłę wrażliwości i z lubością gmerają w emocjach człowieczych. Jesienią 2021 roku wypuszczą w świat swoją debiutancką płytę „Tango na tłuczone talerze” (Klamka Music Records).


S I X T Y’ S I N
to czysta radość Rock&Rolla i swingujące rytmy rodem z lat ’50 i ’60 połączone z brudnym męskim brzmieniem i wyzwalającą energią. To muzyka prosta w formie, wypełniona treścią. W utworach wybrzmiewa młodość, miłość, fascynacja, entuzjazm, fantazje, wolność, zuchwałość. Wszystko to czuć w jeszcze większym stopniu na koncertach, które są zawsze żywiołowym scenicznym show i okazją do tańca. Warszawski kwartet ma na koncie mini album studyjny (EP) “Sixty’Sin” wydany własnym nakładem oraz bardzo entuzjastycznie przyjęty teledysk do singla “Bunny”.


T H E F R E U D E R S
to surfing na pograniczu progrocka i psychodelii ostatnich czterech dekad w swoich najśmielszych i najbardziej melodyjnych odmianach. Minimalistyczny kolektyw muzyczny stawiający na solidność sekcji rytmicznej, zalany gitarowym sosem, doprawiony szczyptą charyzmatycznych wokali. Muzyczne połączenie Dennisa Rodmana i twórczości Salvadora Dali. Chłodno i bez przebaczenia. Do tej pory zaistnieli w świadomości słuchaczy przede wszystkim dzięki swoim żywiołowym, głośnym i emocjonalnym występom na żywo m. in. kilkukrotnie na Męskim Graniu, Soundrive Festivalu, Fląder Festiwalu, L’Art Festiwalu oraz Cieszanów Rock Festiwalu. W kwietniu 2020 roku wydali swój przełomowy album “Warrior”, który kilka razy okrążył kulę ziemską, a zespołowi przybyło wielu słuchaczy z różnych zakątków świata.

Podziel się swoją opinią ;)