“Krople Rosy” Izabelli Konar – połączenie lirycznego folku z romantycznym przekazem

Ciekawą pozycją na rynku wydawniczym jest płyta Izabelli Konar pt. Krople Rosy. Znajdują się na niej utwory różnorodne stylistycznie: piosenka poetycka, ballada i folk.

“Co może powstać ze spotkania dwóch wyjątkowych kobiet, które mają dusze gwiezdne i rozrzutne; które celebrują słowa, a te poprzez muzykę stają się jak poetyckie poranne krople rosy… Czyż nie brzmi to magicznie…? Spotkania stają się inspiracją do tworzenia rzeczy pięknych. Isa Conar i Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz stworzyły prawdziwą podróż w głąb duszy; podróż, w której doświadczamy piękna polskich gór, cudownego Krakowa pełnego miłości. Wszystko to staję się tajemniczą grą w życie prowadzącą nas do szczęścia…. Jeżeli wciąż nie wierzycie, to zapraszam was do posłuchania tego wyjątkowego krążka, którego tytułem są wspomniane już wcześniej Krople rosy. Gwarantuje wam, że będziecie nią zauroczeni. Spłynie na was prawdziwe poetyckie błogosławieństwo.”  Mirek Kraszewski  /red. Nocnego Mirkowania, Londyn/.

“Muzyka Izabelli Konar jest połączeniem lirycznego folku z romantycznym przekazem, który sprawia, że dusza słuchacza „tańczy”  /teksty Agnieszki Kuchni-Wołosiewicz naprawdę trafiają do odbiorcy, pozostając w nim na długo/. Serdecznie polecam tę płytę. Nie tylko stała się bliska mojemu sercu, ale w Radiu Wnet postaramy się, żeby zawarte na niej utwory trafiły do jak najszerszego grona odbiorców. Serdecznie zapraszam do słuchania.”   Alex Sławiński /red. RadiaWnet, Londyn/

MOJE TATRY – wersja polska z płyty KROPLE ROSY #poezjaśpiewana #poetrysongs #ballad #mountains – YouTube

Izabella Konar (Isa Conar) przeszła wszystkie szczeble muzycznego wykształcenia: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu i w Lublinie w klasie gitary klasycznej oraz studia w Instytucie Artystycznym na kierunku Wychowanie Muzyczne Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i w Poznańskiej Akademii Muzycznej – Wydział Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki w Poznaniu, gdzie uzyskała tytuł magistra sztuki.

W 1997 roku z zespołem Alca Prim otrzymana nagroda główna na konkursie Kozienalia w Lublinie. W 2005 wygrała w Plebiscycie Radiowym Przebojem na Antenę z zespołem CONAR. Współpracowała z zespołami Alchemia, Exit oraz takimi muzykami jak Jean Michel Roussierre, Helmut Fischer,Ulrik Kilstrom, Marek Dugovic, Jim Rustermayer i Mark Stevens i inni. W 2020 roku otrzymała wyróżnienie w Konkursie Piosenki Strojne w biel w Lublinie.

W 2019 roku wydała dwie płyty, są to Kwiatek czysty (pieśni neośredniowieczne) dofinansowany w ramach stypendium artystyczne marszałka województwa lubelskiego oraz Psalmy staropolskie i staro-cerkiewno-słowiańskie  w ramach projektu stypendialnego Prezydenta Miasta Lublin. W roku 2021 wydała trzeci album Pieśni patriotyczno-historyczne otrzymała również oraz stypendium artystyczne marszałka województwa lubelskiego.

Niedawno wydała czwarty krążek pt.  Krople rosy skomponowany do wierszy Agnieszki Kuchni – Wołosiewicz, a także Dotykam deszcz (płyta jubileuszowa z okazji 30-lecia pracy twórczej Anny Czachorowskiej). Izabella Konar skomponowała 10 piosenek. Album zawiera trzy kompozycje innych twórców. Utwór tytułowy Dotykam deszcz skomponował Andrzej Rybiński.

Izabella Konar aktualnie tworzy kompozycje na kolejne albumy, a także aktywnie koncertuje w kraju i za granicą. Wkrótce ukaże się m.in. singiel pt. Czarny Motyl do słów Agnieszki Kuchni-Wołosiewicz.

Izabella Konar prezentuje album “Krople rosy” – Polska Płyta / Polska Muzyka (polskaplyta-polskamuzyka.pl)

One Comment

  1. Zuzana Krchova

    Veľmi pekný článok a krásne a pravdivé slová.Pre mňa album Krople Rosy je niečo prekrásne.Každá jedná pieseň z toho CD , slová a tóny gitary – akoby odjakživa patrili k sebe.Piesňe albumu sú smerované k horám,k láske k horám.Cely album je radosťou a láskou.Tak to cítim ja,tak to so mnou hýbe.Milujem ten album a teším sa slovenskej verzii ,,Moje Tatry,,.
    Zo srdca ďakujem Izabelle Konar,i Agnieszke Kuchni Wołosiewicz za ten vzrušujúci album.
    Zuzana z Bratislavy

Podziel się swoją opinią ;)