Mystic Festival 2023: Nowy Rok witamy death i black metalem

W programie Mystic Festival 2023 różne stężenia metalu, ale w dzisiejszym ogłoszeniu tylko przemoc i mrok. Trzymajcie gardę wysoko! Defleshed, Witchmaster, Necrotted, Akhlys, Mord’A’Stigmata, Kanonenfieber i Nyrst wybierają się do Gdańska.

Mystic Festival 2023 odbędzie się 7-10 czerwca w Gdańsku, na znanym już wam terenie Stoczni. Na scenie wystąpią takie zespoły jak:

Defleshed
„Fast Forward” – tytuł płyty, którą Szwedzi żegnali XX wiek, mówi wszystko o ich muzyce. Tu nie ma czasu na niuanse, wahania i niedopowiedzenia, jest szybko, naprzód, bez oglądania się na ofiary. Deathmetalowa jatka na solidnym, thrashowym fundamencie. Z kolei „Grind over Matter”, album z 2022 r., którym powrócili po kilkunastu latach milczenia, świadczy o niezmiennie doskonałej formie Defleshed.

Witchmaster
Diabeł, dzicz, death metal. Jeden z najbardziej bezkompromisowych zespołów w historii polskiego metalu przypomniał o sobie w ubiegłym roku arcywściekłą płytą „Kaźń”. Z rozkoszą poddamy się tym torturom na żywo. W składzie grupy legendy polskiej sceny, muzycy związani m.in. z Behemoth, Vader, Profanum, Azarath i Christ Agony.

Necrotted
Mocne metalową tradycją Niemcy nigdy nie uchodziły za deathmetalową potęgę, ale to krzywdzący stereotyp, któremu Necrotted zaprzeczają każdą plugawą nutą. Łącząc techniczne łamańce z nieskrępowaną agresją, na takich albumach jak „Operation: Mental Castration” czy „Worldwide Warfare” mają propozycje zarówno dla wychowanych na Carcass, jak i publiczności wykarmionej deathcore’em.

Akhlys
Akhlys został zrodzony jako solowy projekt Naasa Alcametha (m.in. Nightbringer, Bestia Arcana), by odprawiać darkambientowe rytuały. Wyewoluował jednak do formy zespołu i wprowadził do swojej muzyki blackmetalową przemoc – i tę o wymiarze mitologicznym, i czysto fizyczną. Wybitny album „Melinoë” (2020) zapewnił Akhlys miejsce w elicie amerykańskiej sceny blackmetalowej.

Mord’A’Stigmata
Małopolska grupa, która blisko dwie dekady temu zaczynała od black metalu, by obecnie prowadzić swoich słuchaczy przez duszne labirynty muzyczne, gdzie ani punkt wyjścia, ani kierunek marszu nie mają znaczenia – liczy się mroczne piękno i unikalny charakter chwili. Wydany w 2022 roku fantastyczny album „Like Ants and Snakes” gwarantuje, że będzie to niezapomniany koncert.

Kanonenfieber
Od Iron Maiden i Slayera po Sabaton – metal zawsze żywił się wojną. Wizja Kanonenfieber jest jednak równie unikalna, co ekspercka, stąd zachwyty jego – bo to solowy projekt niejakiego Noise’a – debiutanckim albumem „Menschenmühle”. Fakt, że mamy do czynienia z wysokiej jakości stopem death, black i thrash metalu też jest nie do przecenienia.

Nyrst
Nazwa tego blackmetalowego kwintetu z Reykjaviku oznacza „najbardziej na północ” i dokładnie taka jest koncepcja ich muzyki, wyłożona na debiucie „Orsök”. To ciemność, chłód, rozpacz, samotność, szaleństwo…

Przypominamy, że udział w festiwalu potwierdzili również Ghost, Danzig, Gojira, Meshuggah, Behemoth, The Hellacopters, Testament, Watain, Moonspell, Perturbator, Exodus, Dismember, Voivod, Alcest, Sleep Token, Unleashed, Carpathian Forest, Grave, Soen, Phil Campbell and the Bastard Sons (z setem Motörhead), Godflesh, Primitive Man, Earthless, Lucifer, Greg Puciato, Wolfheart, Lord Of The Lost, Nothing More, Horskh, Heriot, Sylvaine, Employed To Serve, Planet Of Zeus, Antimatter, Darkher, Molybaron, Bombus, Ne Obliviscaris, LLNN, Pupil Slicer, Birds In Row, Undeath, Lili Refrain, Bury Tomorrow, Orbit Culture, Black Mirrors oraz Pure Bedlam.

Więcej informacji i bilety znajdziecie na stronie organizatora.

Uwaga! Karnety Early Bird w sprzedaży tylko do 24 grudnia włącznie.

Obecnie w sprzedaży:
1. Karnety czterodniowe Early Birds, w cenie 639 złotych – w tej cenie w sprzedaży TYLKO DO 16 stycznia, do północy!
2. Karnety czterodniowe Early Birds VIP, w cenie 899 zł.
3. Mystic Camp: nocleg – 99 zł.
4. Mystic Camp: parking dla samochodu osobowego – 99 zł.
5. Mystic Camp: parking dla kampera – 399 zł.

Karnety możecie nabyć również za pośrednictwem serwisu eBilet – w ofercie sprzedaż ratalna, kupujesz dziś, płacisz później.

Organizatorem festiwalu jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Production i B90.

Mystic Coalition
www
Facebook
Instagram

Knock Out Productions
www

Mystic Production
www

B90
www

Podziel się swoją opinią ;)