LemOn wystąpił w Łodzi w ramach jubileuszowej trasy koncertowej

LemOn wystąpił w Łodzi w ramach trasy jubileuszowej

“Żadnego końca świata dziś nie będzie!”, pod takim hasłem grupa LemOn świętuje swoje 10lecie pracy scenicznej. W ubiegłą niedzielę (06.03.2022) dali koncert w łódzkiej Atlas Arenie.

Niedzielny koncert był inauguracją jubileuszowej trasy koncertowej. Zespół zagra jeszcze m.in. w Poznaniu, Katowicach, Sopocie, czy Wrocławiu.

Grupa zaprezentowała swoje największe przeboje w nieco odmienionych aranżacjach. W skład setlisty weszły takie utwory, jak: “Napraw”, “Jutro”, “AKE”, “Wkręceni – nie ufaj mi”, “Fantasmagoria” “Dewiat”, czy “Scarlett”.

Zespół premierowo zaprezentował także swój najnowszy utwór, który zapowiada nowy projekt muzyków.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: Krzysztof Cugowski i Sanah.

Koncert był niezwykłą podróżą w czasie zarówno dla zagorzałych fanów LemOn, a także doskonałym wprowadzeniem do dalszych poczynać muzyków. Nie było tutaj osoby, która nie byłaby zafascynowana kunsztem artystów, precyzją realizatorów, a także niezwykłą charyzmą wokalisty – Igora Herbuta.

Z uwagi na obecnie panującą sytuację, a także korzenie wokalisty – nie mogło zabraknąć akcentów ukraińskich tj. piosenka “Bez Boju”.

Za przysłowiową “wisienkę na torcie” uznać można fakt, że na chwilę zespół LemOn wrócił do swoich korzeni. Na scenie pojawili się muzycy z pierwotnego składu zespołu i zagrali wspólnie utwór z debiutanckiej płyty grupy.

Zespół wystąpił w składzie:

Igor Herbut – wokal
Przemysław Świerk – gitara
Piotr Kołacz – bass
Tomasz Świerk – klawisze
Tomasz “Harry” Waldowski – perkusja

Gościnnie:

Adam Horoszczak – gitara
Piotr Budniak – perkusja
Andrzej Olejnik – skrzypce

fot. Karolina Filarczyk (więcej zdjęć tutaj)

Portal Muzykoholicy bardzo dziękuje Halo Media i Wagart za zaproszenie.

LemOn – polsko-łemkowsko-ukraiński zespół muzyczny, założony w 2011 roku z inicjatywy wokalisty Igora Herbuta. Nazwa zespołu jest połączeniem cząstki nazwy Łemkowszczyzna „lem” oraz angielskiego „on”, w wolnym tłumaczeniu: „tylko włącz”. 

Podziel się swoją opinią ;)