LENDA/KOZUB premiera piosenki „Głupia”

LENDA/KOZUB premiera piosenki "Głupia"

„Głupia” to kolejny singiel duetu LENDA/KOZUB, za którego produkcję odpowiada Marcin Bors. Ich debiutancka EP-ka „Zabawa w Dom” objęta ostała patronatem portalu Muzykoholicy.

Jest to pierwsza kompozycja, zwiastująca kolejną po Zabawie w Dom” EP-kę duetu. Utwór w oryginalny i nowoczesny sposób przenosi nas do lat 80, a to oczywiście za sprawą brzmienia syntezatorowego, ale przede wszystkim – inspiracji twórczością Eurythmics, w której lubuje się młode i debiutujące małżeństwo muzyków.

W warstwie lirycznej postać „Głupiej” wzorowana była na kobiecie, którą w latach 80. przedstawił światu Andrzej Mogielnicki. Tej samej, która pod koniec minionego wieku, jako młode dziewczę bawiła się w słynnym „Maximie w Gdyni”(jednym z najbardziej ekskluzywnych lokali w czasach PRL). Tekst piosenki duetu LENDA/KOZUB nawiązuje oczywiście do słynnego przeboju zespołu Lady Pank „Tańcz, głupia tańcz”, przedstawiając alternatywną historię dalszych losów bohaterki.

Ania Dąbrowska o „Głupiej”: „Początek piosenki to atak mocnej linii melodycznej. Jednocześnie tekst, który snuje opowieść, każe słuchaczowi zanurzyć się w historię bohaterki i wysłuchać utworu do końca. Mocny, wyjątkowy głos, świetny refren i ciekawa produkcja.”
Ola Budka (Redaktor Radia 357) o „Głupiej”: „Niebanalny tekst i alternatywny sznyt. Głos Pauliny Lendy jest nie do zapomnienia, prześladuje, przenika do mózgu, mości się na dnie serca – i tam już zostaje.”

Podziel się swoją opinią ;)