Letnie Brzmienia 2023 – małe powroty, wielkie gwiazdy i ciekawe projekty

Ponad 100 koncertów, 30 artystek i artystów, 9 miast, 18 festiwalowych dni. Wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką już po raz czwarty wyruszy latem w muzyczną podróż. Letnie Brzmienia 2023 odbędą się w nowej formule – dwudniowego festiwalu. Line-up wypełniają solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – BABIE LATO.

W 2023 roku to Letnie Brzmienia podróżują do publiczności, tym razem na dłużej i tylko raz. Przez 9 letnich weekendów, od czerwca do września, festiwal odwiedzi dziewięć miast, by dać publiczności okazję do przeżycia wyjątkowego muzycznego rendez-vous. W wakacje będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć się weekendowo w: Bielsku-Białej, Krakowie, Rzeszowie, Lublinie, Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu. O letnią atmosferę, radość i muzyczne emocje zadbają jak zawsze najgorętsze polskie muzyczne nazwiska.

materiały prasowe

W line-upie Letnich Brzmień pojawiają się ich weteran, czyli MROZU, dla którego ten cykl to „nie tylko koncerty, lecz także przyjaciele i rodzinne spotkania”, oraz człowiek orkiestra Zalewski, tym razem z projektem „Zalewski śpiewa Niemena”, w którym bierze na warsztat ponadczasową twórczość Czesława Niemena. Na scenie obok Zalewskiego wystąpią również siostry Paulina i Natalia Przybysz. Do programu Letnich Brzmień dołączają też słynący z inspirujących współprac Vito Bambino, którego album „Poczekalnia” ukaże się z końcem kwietnia oraz niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska.


BABIE LATO to międzypokoleniowy projekt, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy inspirujące młode kobiety: Bovską, Margaret, Zalię oraz Mery Spolsky. Artystki są nie tylko silnymi osobowościami na scenie, lecz także mają swój głos poza nią.

Letni, wakacyjny projekt porwie do tańca już od pierwszych dźwięków, by dać uczestnikom festiwalu okazję do najlepszej zabawy z przyjaciółmi. – Wakacje wypełnimy muzycznym BABIM LATEM, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość. Muzyką opowiemy, jak widzimy rolę współczesnej kobiety i jak czerpać z tej siły – podkreśla Natalia Kukulska. Imprezowe, energetyczne kawałki utrzymane w letnim klimacie będą oscylować wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R’n’B i soulu. Artystki zaprezentują zarówno utwory ze światowego repertuaru, jak i swoje autorskie single oraz będzie też można je usłyszeć na solowych koncertach.

materiały prasowe

Szczerze ucieszy się też fanbase Brodki, której ostatni album „Sadza” spotkał się z doskonałym przyjęciem słuchaczy i środowiska. Miłość publiczności zyskała dzięki swoim pełnym emocji kawałkom, które razem z zespołem świetnie przenosi na scenę. Mowa oczywiście o Kaśce Sochackiej. W klimat długich, letnich wieczorów z historiami o miłości czy siostrzeństwie wprowadzi Natalia Przybysz. Dla kontrastu, publiczność będzie baunsować z pochodzącym z Gdyni raperem młodego pokolenia – Szczylem. LemON na koncertach zaserwuje rockowo-alternatywną mieszankę dźwięków, Rosalie. zaprosi do świata R’n’B, a Ignacy zaproponuje subtelne odsłony melodyjnego popu. Doświadczony muzyk, znany choćby z zespołu Darii Zawiałow, Rubens, wystartował z autorskim materiałem pełnym prostych, acz ważnych opowieści. Pop inspirowany latami 90. zaprezentuje ARS LATRANS Orchestra, a funkowo pobuja Bartek Królik. Zgrabne łączenie elementów alternatywy i popu to domena duetu KARAŚ/ROGUCKI, niebanalne teksty w intrygującej, muzycznej oprawie poda Arek Kłusowski.


Ze świata elektroniki na letnich scenach pojawi się m.in. uznany duet producencki Smolik // Kev Fox, śląski elektropopowy zespół The Dumplings i ciekawy, młody twórca Tynsky. Piosenki pełne świeżości zaśpiewa Natalia Szroeder i coraz szerzej znane Faustyna Maciejczuk oraz Paula Roma. Do dobrej zabawy zaproszą pełen humoru WaluśKraksaKryzys oraz bracia Kacperczyk. W piękny nastrój wprowadzą publiczność znana z Domowych Melodii jucho, a także artystka „w smutku czująca się najlepiej”, czyli Daria ze Śląska. W połowie kwietnia publiczność Letnich Brzmień pozna pełny muzyczny repertuar.


Harmonogram Letnich Brzmień 2023:
Bielsko-Biała / 23–24.06.2023 / Lotnisko Aleksandrowice
Kraków / 30.06–1.07.2023 / Parkowa
Rzeszów / 7–8.07.2023 / Park Sybiraków
Lublin / 21–22.07.2023 / Browar Perła

Warszawa / 28–29.07.2023 / błonia PGE Narodowego
Łódź / 4–5.08.2023 / Ogrody Geyera
Gdańsk / 11–12.08.2023 / Park Zebrań Ludowych
Wrocław / 18–19.08.2023 / Tor Partynice
Poznań / 1–2.09.2023 / Park Cytadela


Letnie Brzmienia 2023 w nowym, festiwalowym klimacie to seria weekendowych koncertów najlepszych polskich artystów i artystek z kręgu popu, rocka, muzyki elektronicznej i alternatywy, którzy współcześnie wyznaczają trendy. To też mnóstwo wydarzeń specjalnych, interaktywnych dla publiczności. Projekt wyróżnia coś jeszcze – Letnie Brzmienia pobudzają miejską przestrzeń przy współpracy lokalnych społeczności.

materiały prasowe

Podziel się swoją opinią ;)