Linia Nocna z debiutanckim albumem „Znikam na chwilę”

Światło dzienne ujrzał właśnie debiutancki album Linii Nocnej, czyli płyta „Znikam na chwilę” z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza oraz Buslava. Na krążku zawarto elektroniczne brzmienia i nowoczesne produkcje, ale w warstwie wokalno-tekstowej nie brakuje też delikatności i poetyckości.


Linia Nocna to duet tworzony przez Monikę Mimi Wydrzyńską i Mikołaja Trybulca. Pracę nad wspólnym projektem rozpoczęli dwa lata temu. Pierwszy singiel, „Znikam na chwilę”, ukazał się w czerwcu 2017 i otrzymał nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”.W sierpniu tego samego roku w ramach „Chillizet live Session” na Dworcu Głównym w Krakowie odbył się premierowy koncert grupy. Jesienią 2017 Linia Nocna supportowała KARI w czasie jej trasy koncertowej „I am Fine” oraz Kubę Badacha i jego „Oldschool” w warszawskim Teatrze Roma. Muzycy zaprezentowali się także w ramach Warsaw Music Week.


Duet można było zobaczyć w programie telewizyjnym „Hybrydy zderzenia”, zakładającym w swojej formule spotkania mistrzów i debiutantów. Cover piosenki „W moim ogrodzie” zespołu Daab zapewnił Linii Nocnej udział w finale i występ u boku Stanisława Soyki.


W listopadzie pojawił się singiel „Nad Wisłą”, w którym gościnnie wystąpił Kuba Sienkiewicz, wokalista Elektrycznych Gitar.  Zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej słychać tu wyraźnie inspiracje miastem i jego dźwiękami, co stanowi charakterystyczny element twórczości Linii Nocnej. Nagranie znalazło się w propozycjach do Listy Przebojów Trójki oraz na listach przebojów wielu regionalnych stacji radiowych.Zajrzyj po więcej:

Linia Nocna na Facebooku


Podziel się swoją opinią ;)