Marcin Patrzałek interpretuje wielki przebój Eurythmics

Marcin Patrzałek interpretuje wielki przebój Eurythmics

Kolejny klip Marcina Patrzałka – klasycznego instrumentalisty, który zasłynął w świecie poprzez telewizyjne talent show.

17 czerwca ukazuje się kolejny klip artysty nagrany dla Sony Masterworks zatytułowany „Sweet Dreams”. To unikalne, swobodne opracowanie słynnego przeboju zespołu Eurythmics. Oczywiście w wersji na gitarę solo.

Jego nagrania zgarniają ok. 200 milionów wyświetleń online ( 657.000 subskrypcji kanału YT, 1.300.000 followersów na Tik Tok i ok. 500.000 na Instagram). Opracowanie utworu „Kashmir” zespołu Led Zeppelin natychmiast stało się viralem, zyskując podziw takich gwiazd jak: Jack Black, Tom Morello czy Paul Stanley.

Urodzony w 2000 roku w Kielcach, Marcin rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej w wieku 10 lat. Dwa lata później rozpoczął naukę technik flamenco pod kierunkiem hiszpańskiego gitarzysty Carlosa Pinany. Następnie zanurzył się w świecie perkusyjnego fingerstyle (wykorzystując cały instrument w nieoczekiwany i innowacyjny sposób) i rozwinął unikalny styl i brzmienie, które mimo młodego wieku, przysporzyły mu wielu fanów na całym świecie.

Podziel się swoją opinią ;)