CHEAP TOBACCO i ich „Miasto”

CHEAP TOBACCO i ich „Miasto”

CHEAP TOBACCO, zespół od dziesięciu lat odnoszący sukcesy w salach koncertowych (zagrali przeszło 600 koncertów w Polsce i poza jej granicami), pracuje intensywnie nad materiałem na nową płytę, która ponownie (jak poprzednia, zatytułowana „Szum”) ukaże się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia zaraz po wakacjach.

Tymczasem prezentujemy w formie cyfrowej zapowiadający płytę utwór „Miasto”. To w pewnym sensie „nowe” CHEAP TOBACCO, choć cały czas w tym samym składzie: obdarzona charyzmatycznym głosem wokalistka i autorka tekstu Natalia Kwiatkowska, oraz tworzący wspólnie z nią muzykę instrumentaliści: Robert Kapkowski (gitara)Michał Bigulak (bas) Bartosz Kołodziejski (perkusja). „Nowe”, bo zmienił się sposób, w jaki cała czwórka zaczęła patrzeć na otaczający świat. Świat, który – jak sami mówią – kolorują i retuszują swoim rockowym przekazem i wyrazistością nowych numerów.

Dla muzyków CHEAP TOBACCO „Miasto” manifestuje hałas, zgiełk, kurz, beton, pospiech. To przejaw chaosu, przesytu, intensywności, która wciąga na tyle że zapomina się o sobie. Ale to też energia i tętniące życie, choć inaczej niż jeszcze dwa lata temu.

W kontraście do tego człowiek. Pierwotne instynkty, miłość troski, wzloty i upadki, i wszystko to czego się nie da zdusić ogromem metropolii. W pędzącym świecie, w którym normy definiowane są na nowo, pamięć o tym kim jesteśmy, staje się kompasem wskazującym drogę do domu.

Powstające na nową płytę CHEAP TOBACCO piosenki są odbiciem emocji powstałych z konfrontacji bycia ze sobą sam na sam w trakcie pandemii. „Miasto” jest dobrą zapowiedzią tego, czego możemy się spodziewać za kilka miesięcy.

Smartlink: https://backl.ink/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.