Matt Dusk, Kuba Badach i Andrzej Piaseczny we wspólnym utworze

Matt Dusk, Kuba Badach i Andrzej Piaseczny we wspólnym utworze

Pierwsza zapowiedź nadchodzącego albumu, utwór „One Note Samba / Samba Na Jedną Nutę” to był dopiero początek współpracy z Natalią Kukulska, bowiem Matt zaśpiewał piosenkę na kolejną płytę artystki, a następnie poprosił ją o napisanie polskiego tekstu do piosenki „That’s Life”.  

Szukałem piosenki, która pokazywałaby nasze życiowe zmagania, upadek, podnoszenie się i zaczynanie wszystkiego od nowa” – mówi Dusk. „Pandemia była i nadal jest wyzwaniem dla wielu.  Chciałem nagrać utwór, który zasygnalizowałaby jej koniec.  Z wiekiem zdałem sobie sprawę, że wszystkie smutki i frustracje z czasem przemijają i kiedy powstaniemy z popiołów pandemii, będzie to piosenka, którą będę mógł zaśpiewać na scenie z przekonaniem, że nadszedł nowy początek i będziemy szli naprzód.”    

Dusk nie byłby jednak sobą, gdyby zaśpiewał ten utwór sam. „Sinatra i wokaliści działający w ubiegłym stuleciu, mieli silne poczucie wspólnoty i często razem występowali, to dlatego wciąż wspominamy ‘The Rat Pack’”.  Do zespołu, który tworzyli Frank Sinatra, Dean Martin i Sammy Davis Jr, na przestrzeni lat często dołączali inni artyści.  „Co by było, gdybym mógł zebrać gwiazdorską obsadę wokalistów, którzy kochają tę muzykę i mogliby razem zaśpiewać, jednocześnie bawiąc się i celebrując to, o co w tej muzyce chodzi„.  

I tak, rozpoczęła się ciężka praca.  Kiedy Natalia napisała polski tekst, Matt zapytał, czy dołączyłaby i również zaśpiewała w tym utworze.  „Jednym z najbardziej charakterystycznych motywów nagrania Sinatry było zawołanie i odpowiedź między ‘that’s life’ Franka, a kobiecymi wokalami B.J. Baker, Gwen Johnson i Jackie Ward. Chciałem mieć to samo, a Natalia i ja mieliśmy już ten vibe z ‘One Note Samba’”  

Na tym jednak nie koniec. „Z Kubą Badachem dogadywaliśmy się świetnie, kiedy nagrywaliśmy ‘Learning The Blues’ na poprzedni album.  Od lat nie słyszałem takiego głosuJest niesamowitym artystą, a do tego też fajnym facetem, z którym bardzo lubię przebywać.  Autentyczny i prawdziwy.  Potrzebowaliśmy uzupełnić trio, więc skontaktowałem się z Andrzejem Piasecznym – dobrze wygląda, jest czarujący i ma świetny głos, jest idealnym dopełnieniem grupy. I to jest to, na co czekałem… skład, który oddaje hołd przeszłości, do tego każdy z nas ma swój własny artystyczny charakter.”    

We wrześniu Dusk, Badach & Piaseczny nagrali razem teledysk… „Było dużo śmiechu, przybijania piątek i whisky… naprawdę poczułem, że możemy być nowymi „TRZEMA AMIGOS” (nawiązanie do filmu z 1986 roku ze Stevem Martinem, Chevym Chase’em i Martinem Shortem). „Po prostu świetnie się bawiliśmy, odnajdując w sobie nawzajem pozytywną energię, uciekając od trudności i bolączek ostatnich 2 lat„.  

Utwór jest zapowiedzią albumu ‘’Sinatra with Matt Dusk vol.2’’, którego premiera zaplanowana jest na 22 października. 

Album dostępny jest w przedsprzedaży:  

kulturalnysklep.pl: https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99177-Sinatra-with-Matt-Dusk-vol-2.html?query_id=1  

empik.com: https://www.empik.com/sinatra-with-matt-dusk-vol-2-dusk-matt,p1283274799,muzyka-p  

pre-save: https://agoramuzyka.ffm.to/MattDuskSinatra2

Rok po wydaniu pokrytego złotem albumu Sinatra, Matt Dusk powraca z jego kontynuacją – Sinatra Vol. 2, po raz kolejny zapraszając do współpracy polskich wykonawców.  

Tworząc kolejny album poświęcony Sinatrze, Dusk chciał zrobić coś wyjątkowego, „Piosenki z Great American Songbook były już wykonywane przez wielu artystów i muzyków.  Chciałem zaprosić do tego projektu artystów z wrażliwością podobną do mojej, którzy pomogliby mi rozpowszechnić te klasyki w XXI wieku.”  I tak też zrobił. Na płycie usłyszymy Natalię Kukulską, Kubę Badacha, Andrzeja Piasecznego oraz…Ewę Bem! 

Płyta była gotowa, gdy coś się wydarzyło.  „Znajoma wysłała mi link do tegorocznego festiwalu w Sopocie i usłyszałem, ten głos… To był głos Ewy Bem. Wyszukałem w sieci i posłuchałem jej nagrań – prawdziwa dama jazzu.  Zobaczymy, czy uda nam się zaprosić Ewę na płytę” – śmieje się Dusk. I udało się. Ewa Bem przyjęła zaproszenie, po kilku wymianach korespondencji na temat repertuaru, stanęło na „Fly Me To The Moon”.   

Nieczęsto ma się okazję nagrywać z wokalistką, która jest na scenie już od kilkudziesięciu lat, a co dopiero z kimś tak utalentowanym i prestiżowym jak Ewa Bem.  To było cudowne doświadczenie, ona jest taką ciepłą osobą. Fantastyczna energia! Tak się śpiewa jazz!”  

Przyszłość przeszłości jest w dobrych rękach.  Album to wizytówka artystów, którzy z pasją niosą pochodnię do przodu!   

Matt Dusk sprzedał ponad milion albumów na całym świecie, ma na swoim koncie cztery złote i sześć platynowych albumów, a także liczne nagrody i nominacje.    

Matt Dusk i wyjątkowi goście w utworze ,,That’s Life / Żyć Tak’’! 

Lista utworów:  

1. That’s Life / Żyć tak with Kuba Badach, Andrzej Piaseczny i Natalia Kukulska 

2. One Note Samba / Samba na jedną nutę with Natalia Kukulska   

3. All Or Nothing At All    

4. Pennies From Heaven    

5. I’ve Got The World On A String    

6. Where Or When    

7. My Kind Of Town    

8. More    

9. In The Wee Small Hours Of The Morning    

10. I Get A Kick Out Of You    

BONUS   

11. Fly Me To The Moon with Ewa Bem   

Podziel się swoją opinią ;)