„MĘSKIE GRANIE 2019. DOGRYWKA” – dziś premiera płyty

17 kwietnia to dzień premiery ukazującego się również w formie cyfrowej albumu „Męskie Granie 2019. Dogrywka”. Na płycie wydanej nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia znalazło się aż 15 utworów w wykonaniu najlepszych polskich artystów rodzimego popu, rocka i elektroniki. Wśród wykonawców znaleźli się m.in.: Nosowska, Krzysztof Zalewski, Ørganek, Lao Che, Voo Voo, czy duet Maleńczuk & Waglewski, a ozdobą albumu są nowe aranżacje takich klasycznych przebojów, jak „Iść w stronę słońca” 2+1, czy „Oni zaraz przyjdą tu” grupy Breakout.

Dziesiąta, jubileuszowa trasa koncertowa Męskie Granie była jednym z najważniejszych artystycznych wydarzeń ostatnich lat w Polsce. Koncerty na długo pozostaną w pamięci fanów artystów tworzących to muzyczne dzieło. Album „Dogrywka” stanowi przedłużenie tych wspomnień. Jest też specjalnym dodatkiem do albumu „Męskie Granie 2019”, który ukazał się w listopadzie ubiegłego roku nakładem Polskiego Radia i uzyskał status platynowej płyty.

Agencja Muzyczna Polskiego Radia ma przyjemność być wydawcą tych niezwykłych rejestracji i wspierać trasę od samego początku. Tym razem również nie zabraknie utworów największych twórców sceny alternatywnej, m.in.: Nosowska, Krzysztof Zalewski, Ørganek, Lao Che, Voo Voo, duet Maleńczuk & Waglewski, ale też The Dumplings czy Bass Astral x Igo. Album zawiera także piosenki wykonane w hołdzie dla klasyków polskiej muzyki rozrywkowej – zespołów Breakout i 2+1. Dzięki tej kompilacji można powrócić wspomnieniami do atmosfery letniej trasy.

Męskie Granie to kultowy projekt, którego pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku. Od początku istnienia przyciągał największych twórców muzyki oraz słuchaczy w całym kraju. Projekt ma na celu zaprezentowanie twórczego oblicza polskiej sceny muzycznej oraz zachęcenie publiczności do muzycznych eksperymentów. Program 3 Polskiego Radia, jako współtwórca tego muzycznego fenomenu – medialny partner i promotor wydarzenia, od 10 lat czynnie angażował się w rozwój trasy, relacjonując słuchaczom koncerty i przybliżając tym samym ich niepowtarzalny klimat.


Tracklista:
1. Maleńczuk & Waglewski – Koledzy
2. Mazolewski/Porter – Six Feet Under
3. Lao Che – United Colours Of Armagedon
4. The Dumplings – Kocham być z Tobą
5. Bass Astral x Igo – It’s Only Emotion
6. Ania Rusowicz feat. Steve Nash – Iść w stronę słońca (Tribute to 2+1)
7. Łąki Łan – Bombaj
8. Paulina Przybysz & Rita Pax feat. Vito Bambino & Wojciech Waglewski – Oni zaraz przyjdą tu (Tribute to Breakout)
9. Kortez – Dziwny sen
10. Krzysztof Zalewski – Zboża
11. Natalia Przybysz feat. Ralph Kaminski – Sto lat
12. Skalpel Big Band – Simple
13. Nosowska – Brawa dla Państwa
14. Voo Voo feat. Monika Borzym & Ritmo Bloco – Flota zjednoczonych sił
15. Ørganek – Niemiłość

Album do kupienia:
https://sklep.polskieradio.pl/pl/p/Meskie-Granie-2019-Dogrywka-CD/1171
Album w serwisach muzycznych: https://ffm.to/mg2019dogrywka
Medley albumu: https://www.youtube.com/watch?v=d-CBtxycqh


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/AgencjaMuzycznaPR/

Instagram: https://www.instagram.com/agencjamuzycznapolskiegoradia/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.