Mgły i ich “Cisza Nocna”

Mgły i ich "Cisza Nocna"

“Cisza nocna” to utwór, który stanowi dla grupy Mgły swoistą klamrę, która spina pracę nad ich debiutanckim albumem “Samotna podróż do Arkadii”.

Niewielu z Was wie, że “Cisza nocna”, to był pretekst do powstania debiutanckiej płyty zespołu Mgły. Grupa, przygotowując się do pracy nad nowymi piosenkami, postanowiła oddzielić swoją dotychczasową działalność grubą kreską. Tym samym członkowie Mgieł chcą podziękować słuchaczom za obecność i obiecać, że nowy album już niebawem!

Oniryczną animację stworzył Tomek Głodek, który jest też autorem naszego wcześniejszego klipu do utworu “Rzeka”.

Według Freuda sen jest spełnieniem irracjonalnych namiętności stłumionych podczas naszego życia na jawie. Dla nas, to z pewnością wrota do podświadomości, przez które tak chętnie przechodzimy każdej nocy. W świecie snu nie istnieją przecież prawa logiki, które rządzą naszym myśleniem na jawie. Oto więc cisza nocna-przestrzeń, która rozumie nas jak nikt inny.

„Ciszą nocną” składamy hołd nocy.


Zespół MGŁY powstał w 2014 w Warszawie z inicjatywy Ewy Wyszyńskiej i Piotra Grudzińskiego, którzy następnie zaprosili do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków. 24/04/2020, światło dzienne ujrzał pierwszy album Mgieł “Samotna podróż do Arkadii”, który oscyluje na granicy stylów, między dream popem, indie rockiem, a szeroko pojętym rockiem alternatywnym. Można znaleźć na nim garść nieodłącznie kojarzącej się z zespołem melancholii, nieco psychodelicznego klimatu i dużo przestrzeni. Członkowie grupy wywodzą się z różnych stylistyk, ale łączy ich fascynacja dźwiękami pełnymi tajemnic. Niejednoznaczne są również teksty wokalistki Ewy Wyszyńskiej, opowiadające często o tęsknocie za czymś nieznanym.

Podziel się swoją opinią ;)