“Mimoza” – Ewa Szlachcic prezentuje nowy singiel

"Mimoza" - Ewa Szlachcic prezentuje nowy singiel

Mimoza jest kolejnym utworem zapowiadającym trzeci album Ewy Szlachcic. To druga odsłona koncept albumu, który symboliką kwiatów opowiadać będzie różnym odcieniom kobiecości.

Inspiracją do napisania piosenki był tym razem kwiat Mimozy, symbolizujący delikatność, ale zarazem ogromną siłę i wolę przetrwania.

Tytułowa Mimoza to osoba, która tak jak drzewo mimozy potrafi przetrwać w każdych warunkach. Mimoza opisuje kobietę, która niczym feniks podnosi się z najcięższych sytuacji życiowych i choć na pozór krucha i delikatna, w niesprzyjających warunkach potrafi walczyć o siebie jak Lew.

„Kobieta ma w sobie moc tworzenia i moc przetrwania w nawet najcięższych warunkach życiowych, generując w sobie przy tym ogrom miłości. Chciałam, żeby przesłanie tego utworu było zachętą dla każdej kobiety do niepoddawania się w trudnych sytuacjach, niezależnie od tego, czy jest to związek, praca czy choroba. Od zawsze chciałam stworzyć spójny w tematyce koncept album. Symbolika kwiatów, w której każdy może odnaleźć kawałek siebie, wydała mi się idealną inspiracją do jego stworzenia. Czuję, że właśnie teraz jestem w najlepszym momencie mojego życia. Spełniona i szczęśliwa, a przede wszystkim gotowa, aby o tym, co w życiu najważniejsze opowiedzieć w swoich utworach.” – dodaje Ewa Szlachcic


Ewa Szlachcic to zdolna kompozytorka, autorka tekstów oraz aktorka pochodząca z Białegostoku. To finalistka pierwszej w historii edycji The Voice of Poland, dzięki której dała się poznać szerszej publiczności. Swój pierwszy solowy album zatytułowany „D.N.A.” pokazała światu w 2018 roku. Współpracowała z wieloma znanymi polskimi artystami, takimi jak Romuald Lipko czy Izabela Trojanowska. Miała również okazję wystąpić na jednej scenie z Angie Stone podczas festiwalu „Pozytywne Wibracje”. Obecnie jest częścią składu zespołu Budka Suflera. Na początku 2022 roku ukazał się singiel „Magnolie” zapowiadający trzeci album w dorobku artystki. W swojej muzyce i tekstach stawia przede wszystkim na kobiecość oraz tematy, które dotykają każdego z nas w codziennym życiu.

Podziel się swoją opinią ;)