SORRY BOYS i ich “Renesans”

SORRY BOYS i ich "Renesans"

Piąty studyjny album Sorry Boys, w całości zaśpiewany w języku polskim, ukaże się 25 listopada 2022 r. Przebojowy, poetycki i pełen paradoksów “Renesans” jest nową muzyczną odsłoną zespołu.

Singlem zwiastującym album były “Mapy Gwiazd” z wyjątkowym teledyskiem, w którym poznajemy alter ego Beli – Starry.

Autorką tekstów jest Bela Komoszyńska. Za kompozycje odpowiadają członkowie Sorry Boys: Tomasz Dąbrowski, Bela Komoszyńska i Piotr Blak. Współkompozytorem jednego z utworów i współautorem jednego z tekstów jest Miuosh. Za produkcję muzyczną albumu odpowiada wieloletni producent zespołu – Marek Dziedzic oraz Kuba Galiński, Jan Biedziak i Sorry Boys. 

Tak o koncepcji albumu mówi Bela Kosmoszyńska, autorka tekstów i wokalistka Sorry Boys:

“Mam na imię Starry. Mam na imię tak, jak chcesz. Moja miłość nie ma granic – rozdaję ją na ulicach, w domach, wszystkim, którzy jej potrzebują. Ale tak naprawdę mam tylko ciebie. 

I siebie. 

Renesans jest stanem, do którego dążę. 

Bezwiednie, wbrew grawitacji, z tęsknoty za chmurami. Piosenki są zapisem momentu, który do renesansu prowadzi, poprzedza go. Zapach ziemi po deszczu, widok góry Fudżi na horyzoncie Warszawy. Cante Jondo, ta melodia mi się śni, na na na…

Wenus ponownie wyłania się z błękitu, jest w niej mądrość kobiecej energii, która wibruje z czakry serca i łona. Jak miłość, jest światłem. 

Ale bez ciemności, nie widzielibyśmy gwiazd, z których jesteśmy stworzeni. 

Nasze ciała są z tych samych pierwiastków, które krążą odwiecznie w kosmosie. 

Nasze ciała śpiewają piosenki naszym duszom.”

Zespół wraz z początkiem grudnia rozpoczyna trasę koncertową “Renesans” promującą nadchodzący album. Wszystkie daty koncertów pojawią się niebawem na profilu FB, IG Sorry Boys.

Podziel się swoją opinią ;)