Mitch & Mitch stworzyli muzykę do „Folwarku zwierzęcego” Orwella.

Mitch & Mitch stworzyli muzykę do „Folwarku zwierzęcego” Orwella. Album już dostępny w aplikacji Empik Music

Mitch & Mitch płynnie poruszają się między różnymi stylistykami, epokami czy nastrojami, angażując się w kolejne nieoczywiste projekty. Tym razem „Mitche” przygotowali zbiór muzycznych impresji ilustrujących kultowy „Folwark zwierzęcy” George’a Orwella.

Album z oryginalną ścieżką dźwiękową Mitch & Mitch dostępny jest od 8 lipca w Empik Music.

Działalność Mitch & Mitch od kilkunastu lat stanowi na polskiej scenie zjawisko. Nieuchwytni, tajemniczy, a przy tym pełni muzycznej erudycji i fantazji. Fanów eksperymentalnych brzmień zaskakują nieszablonowymi projektami. Po swojej pierwszej płycie koncertowali zarówno na Pikniku Country w Mrągowie, jak i na mysłowickim jeszcze wtedy Off Festivalu. Mają na koncie albumy nagrane m.in. z ważną postacią niemieckiej sceny niezależnej, producentem muzyki elektronicznej Felixem Kubinem czy brazylijskim kompozytorem i muzykiem Kassinem. Natomiast współpraca ze Zbigniewem Wodeckim, jednym z najbardziej uwielbianych artystów estradowych w Polsce, przyniosła im nagrodę Fryderyka.

To właśnie dzięki Mitch & Mitch udało się po blisko czterdziestu latach spopularyzować szerzej nieznany materiał z debiutanckiego albumu „Zbiga”.Teraz Mitche” podjęli się zilustrowania jednej z najważniejszych powieści XX wieku – „Folwarku zwierzęcego” George’a Orwella.

Z szalonej orkiestry zmienili się znów w duet muzyków studyjnych, podobnie jak w początkach swojej kariery. Zainspirowani złowieszczą literacką wizją, stworzyli sześć utworów, które sugestywnie wzbogaciły audiobooka, ale też złożyły się na mini album pod tym samym tytułem. Oryginalnej ścieżki dźwiękowej można słuchać w aplikacji Empik Music, gdzie dostępny jest na wyłączność.

Tracklista albumu „Folwark zwierzęcy”:

1. Ammbient
2. Eleventh
3. April March
4. Main Themme
5. Animal Obereich
6. Iron Theme

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.