Miuosh i Natalia Kukulska w pierwszej, muzycznej produkcji dla SOS Wioski Dziecięce

Miuosh i Natalia Kukulska w pierwszej, muzycznej produkcji dla SOS Wioski Dziecięce


Natalia Kukulska, wokalistka, autorka tekstów i muzyki oraz raper, kompozytor i producent muzyczny Miuosh połączyli swoje dwa muzyczne światy, by po raz pierwszy stworzyć duet.

Powstał utwór o sile i przebaczeniu, o nadziei i mocy, a także odwadze, która uskrzydla, by sięgać po swoje marzenia. Muzycy w ten sposób chcą wesprzeć działania prowadzone przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. 8 grudnia odbyła się oficjalna premiera piosenki i teledysku pt. „Korzenie i skrzydła”.

Dla Natalii Kukulskiej i Miuosha to pierwszy wspólny projekt artystyczny. Muzycy są autorami poruszającego tekstu i muzyki do utworu, a także odpowiadają za jego produkcję. Już od pierwszych nut ściśle ze sobą współpracowali, idealnie się uzupełniając.

Od samego początku czuliśmy, że ma to być utwór, który zostanie z nami na długo. Coś ponadczasowego i niedosłownego. – mówi Natalia Kukulska.

Wynikiem tej współpracy jest kompozycja, która niesie ogromną siłę do rozliczenia się z trudną przeszłością i śmiałym pójściem w nową stronę. Muzycy czują dumę i wzruszenie, że utwór powstał właśnie dla SOS Wioski Dziecięce. Natalia Kukulska, od lat wpiera działanie Stowarzyszenia, teraz dołączył do niej Miuosh, z dużym zrozumiem problemów, z jakimi na co dzień borykają się podopieczni SOS Wioski Dziecięce. Tą kompozycją zwracają uwagę na ogrom nieszczęść i dramatów, jakie spotykają opuszczone dzieci w Polsce, ale chcą dać im nadzieję i siłę do wejścia w lepszą przyszłość.

Każde dziecko z SOS Wiosek Dziecięcych ma własną niepowtarzalną historię, własny trud, ale też marzenia. Korzenie i skrzydła są tego odzwierciedleniem. Z jednej strony pogodzeniem się z przeszłością, a z drugiej – odważnym patrzeniem w dorosłe życie. – komentuje Miuosh. – Myślę, że każdy z nas odnajdzie w tym utworze cząstkę siebie – dodaje.

„…Usłysz, zobacz nasze SOS…” – to jeden z wersów, jakie słyszymy w utworze, z którego cały
dochód z odtworzeń w serwisach streamingowych pomoże Stowarzyszeniu zorganizować rodzinne
święta dla osieroconych dzieci oraz zapewnić utrzymanie Rodzinom SOS.

Tekst piosenki chwyta za serca i szalenie nas wzrusza. To wołanie o pomoc, które jest bliskie
naszemu sercu. Wołanie w imieniu wszystkich dzieci, które potrzebują naszej miłości i wsparcia. –
komentuje Aleksandra Granada, Dyrektora Krajowa w SOS Wioskach Dziecięcych w Polsce. Jak
dodaje – Piosenka ma ogromny ładunek nadziei i mocy. Myślę, że pomoże wielu dzieciom odzyskać
wiarę w swoje możliwości i poczucie własnej wartości.

W Polsce prawie 73 tys. dzieci jest pozbawionych opieki rodzicielskiej – to miasto średniej wielkości. Niemal co czwarte z nich przebywa w pieczy instytucjonalnej, czekając na rodzinny dom. Z obserwacji ekspertów Stowarzyszenia wynika również, że liczba polskich dzieci, zgłaszanych do pieczy zastępczej stale rośnie.

„Korzenie i skrzydła” – wszyscy możemy pomóc osieroconym dzieciom spędzić ciepłe, rodzinne Święta. Każde odsłuchanie piosenki w serwisach streamingowych (YouTube, Tidal, Spotify) to realne wsparcie, gdyż całkowity dochód z odtworzenia jest przekazywany na rzecz potrzebujących Rodzin SOS. Od 14 grudnia piosenka będzie dostępna we wszystkich serwisach streamingowych. Kompozycja, tekst i produkcja to dzieło Miuosha i Natalii Kukulskiej. Za przygotowanie koncepcji kreatywnej i produkcję klipu odpowiada Bosko Films w reżyserii Mateusza Znanieckiego.

Do świątecznej pomocy można się także przyłączyć, przekazując darowiznę na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia na nr konta 07 1240 6247 1111 0000 4975 0683 lub na stronie www.dziecisos.org. Każda wpłata pomoże Stowarzyszeniu zorganizować rodzinne święta dla opuszczonych i osieroconych dzieci oraz zapewnić utrzymanie Rodzinom SOS w przyszłym roku.


Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce od ponad 38 lat pomaga dzieciom pozbawionym opieki rodziców oraz tym z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. W 2021 roku Stowarzyszenie pomogło 1815 potrzebującym dzieciom. Jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 137 krajach świata. Stowarzyszenie prowadzi 4 SOS Wioski Dziecięce, gdzie opuszczone i osierocone dzieci znajdują troskliwy dom i opiekę. Równolegle do opieki zastępczej, rozwijane są również działania profilaktyczne, w ramach Programu „SOS Rodzinie”, którego celem jest ochrona dzieci przed utratą opieki i zapewnienie rodzinom kompleksowego wsparcia, w tym pomocy psychologicznej i terapeutycznej. Stowarzyszenie pomaga również dzieciom w Zimbabwe i Kamerunie oraz dzieciom z ukraińskiej pieczy zastępczej.

Napisz komentarz