MNIN: KOLORY i Caville prezentują nowe single

Majowe premiery w projekcie My Name Is New są bardzo wyjątkowe. Wczoraj swoimi nowymi singlami podzieliły się dwa zespoły, które jeszcze w tym roku będą świętować wydanie swoich płyt – KOLORY oraz Caville. Dodatkowo zachęcamy Was do sprawdzenia ciekawej animacji do utworu “Czas” autorstwa Verø, który został zrealizowany we współpracy ze studentami z poznańskiego Collegium da Vinci.

Wszystkie formacje, których piosenki i klipy mają dziś swoją premierę, są już dobrze znane miłośnikom My Name Is New. Będziemy mieli okazję usłyszeć muzyczne propozycje, które spodobają się fanom gitarowego brzmienia, alternatywnego popu oraz klimatów elektroniczno-synthowych.

Pierwszą muzyczną propozycją od MNIN jest utwór indie rockowej grupy KOLORY, która w ramach projektu wydała już kilka singli – “Planetarium”, “Butelka”, “Oswój mnie” oraz “Będzie ci dobrze”. Zespół ma za sobą występy na popularnych festiwalach w Polsce i zagranicą m.in. Open’er Festival, Przystanek Woodstock, AlterFest, Enea Spring Break czy Fete de la Musique w Hannoverze. Ich najnowsza piosenka, czyli “Szorty” zachwyca zapadającymi w pamięć gitarowymi riffami oraz elektryzującym wokalem Sebastiana Szuły. Minimalistyczne lyric video do singla, zapowiadającego pierwszą płytę grupy w My Name Is New Label, zostało stworzone przez Oskara Tomeckiego.

Kolejnym utworem, który znalazł się wśród środowych premier w My Name Is New jest nowy utwór Caville, czyli duetu Tomasz Drogokupiec oraz Wojtek Dorobisz. Tworzą oni muzykę, którą trudno zaliczyć do jednego gatunku – jest to raczej mix elektronicznych brzmień, indie rocka, a także alternatywnego popu. “Krzyk” to kolejny po “Ciałach Niebieskich” singiel, który pojawi się na nadchodzącej płycie formacji, która będzie zatytułowana “Pinoteka”. Piosenka inspirowana słynnym obrazem Edvarda Muncha opowiada o osobistym momencie oczyszczenia z wszelkiego bólu, ostatecznym pożegnaniu się z przeszłością i pokochaniu nowej wersji samego siebie. Klip nakręcony metodą one shot jest krótkim wycinkiem z życia, w którym Tom i tancerze odzwierciedlają ruchowo sens samej piosenki.

Wczorajsze ogłoszenia w MNIN zamyka Verø i teledysk do dream popowego utworu “Czas”. Choć piosenka w serwisach streamingowych był już dostępny od stycznia 2020 to klip ujrzał światło dzienne dopiero teraz. Jednak warto było czekać – niezwykle kolorowa animacja stworzona we współpracy ze studentami Collegium da Vinci naprawdę robi wrażenie. Można ją już zobaczyć na oficjalnym kanale KayaxTV na Youtubie.

Majowe premiery w My Name Is New to przedsmak tego, czego możemy się spodziewać po najnowszych albumach bandów KOLORY oraz Caville. Śledźcie profile projektu na social mediach – już niedługo pojawią się tam informacje na temat dat wydania płyt wspomnianych zespołów. Stay tuned!

Podziel się swoją opinią ;)