Mocne otwarcie My Name Is New Label! Dziś premiery albumów od Caville, Funkasanki i Tachera

30 września 2020 roku staje się bardzo ważną datą w historii funkcjonowania projektu My Name Is New. To właśnie dziś MNIN staje się labelem i w ramach swych aktywności będzie się zajmował publikacją dłuższych form wydawniczych – albumów oraz EP-ek. Poszerzenie działań projektu jest naturalną konsekwencją jego rozwoju i dążeniem do tego, by być jeszcze bliżej artystów. Pierwszymi efektami pracy labelu są opublikowane dziś albumy Caville, Funkasanki oraz Tachera.

Ponad 170 utworów, niemal 40 teledysków i 115 artystów. Własny festiwal oraz osobne sceny na Spring Break Festival, Naturalnie Mazury Festiwal czy Fest Festival. Zaangażowanie artystów w dziesiątki supportów. Szkolenia przeprowadzone we współpracy z ZAiKS i Music Export Poland. Projekty specjalne z markami i stała współpraca z mediami, by o twórcach związanych z My Name Is New dowiedziało się jak najszersze grono słuchaczy. Wszystko to pokazuje skalę i efekty działań, z ostatnich dwóch lat w MNIN. Te 24 miesiące pozwoliły nam dojść do momentu, w którym chcieliśmy dać artystom jeszcze więcej, by My Name Is New nie było tylko chwilowym przystankiem i ciekawostką na ich muzycznej ścieżce. W ten sposób doszliśmy do dnia dzisiejszego, kiedy to możemy w pełni oficjalnie ogłosić, że powołaliśmy do życia My Name Is New Label i podzielić się informacją o pierwszych wydawnictwach, jakie znalazły się w naszym katalogu! Są to albumy od zespołu Caville, duetu Funkasanki oraz wokalisty i songwritera Tachera.

Jednym z pierwszych trzech albumów w My Name Is New Label jest album “Freakshow” od zespołu Caville. Jest to pochodzący ze Śląska projekt, który powstał we wrześniu 2019 roku z potrzeby dzielenia się emocją, energią, przekazem i twórczością. Brzmieniowo twórczość zespołu to połączenie wyłaniającej się z mroku elektroniki z tanecznymi rytmami, a także liryczna próba zaprzyjaźnienia się z ciemniejszą stroną, która kryje się w każdym z nas. Muzyka i teksty tworzone przez frontmana zespołu Toma Drogokupca to forma artystycznej zabawy łączącej w sobie wiele form pokazujących, że dzisiejsza twórczość to nie tylko określone schematy. “Freakshow” to metaforyczna podróż przez cyrk, podczas której artyści stawiają czoła demonom przeszłości i szukają sposobu, aby się z nimi zaprzyjaźnić. Każdy utwór to kolejna lekcja i kolejny etap drogi, po której już nigdy nie będzie się tą samą osobą. Stając się częścią show jesteśmy lepszą wersją siebie. Wszyscy równi, wszyscy wyjątkowi. Muzycznie “Freakshow” to umiejętne połączenie mroku i światła – taneczne brzmienia przeplatające się z elektroniką i alternatywnym popem, ale przede wszystkim eksperymentalnym podejściem do twórczości, która stara się wymykać ogólnie przyjętym formom i ramom. 

Kolejnym artystami, którzy świętują dziś premierę swojego nowego albumu, jest duet Funkasanki. Sami o sobie mówią, że są niepoprawnymi marzycielami oraz samozwańczymi tancerzami, którzy niczym Blues Brothers wierzą w muzyczną misję. W piosenkach poruszają tematy relacji, szacunku i miłości, ubierając wszystko w prostą i szczerą formę. Po niezależnym debiutanckim albumie z 2017 roku i trzech singlach: “Where Are You”, który ukazał się rok później w ramach projektu My Name Is New, “Unspoken” i “Split Day” wydanych pod własnym szyldem na początku tego roku, wracają z drugą autorską płytą o tytule “Last Call”. Wydany dziś w ramach MNIN Label “Last Call” to koncept album o przededniu… końcu świata. Słuchacz nie znajdzie jednak na nim odniesień do globalnych katastrof, spektakularnych upadków mocarstw, ani postapokaliptycznego krajobrazu. Dla Ani i Przemka, tworzących Funkasanki, koniec świata to koniec pewnego rozdziału i zarazem nowe otwarcie, pełne nadziei i ciekawości. Tytułowe “Last Call” to swoiste ostatnie wezwanie przed podróżą w przyszłość, wezwanie by rozliczyć się z samym sobą, by docenić to, gdzie się obecnie jest i finalnie przygotować się na nowe. Funkasanki w przeddzień swojego końca świata nie boją się, nie smucą, ani nikogo nie straszą – chcą tylko tańczyć i cieszyć się z tego co mają. Zespół stworzył bardzo pozytywny album o działaniu wręcz muzykoterapeutycznym – wszystkie piosenki łączą się w spójny przekaz i zachęcają do tego, aby radować się każdego dnia i być za wszystko wdzięcznym.

Ostatnim (ale tylko w kolejności alfabetycznej) artystą, który związał się dziś z MNIN Label jest producent, tekściarz i wokalista – Tacher. Stojący za tym jednoosobowym projektem Maciej Tacher, był jednym z pierwszych muzyków, którzy stali się częścią projektu My Name Is New wytwórni Kayax. W ramach tej inicjatywy wydał dwie piosenki “Love pod prąd” i “Piąte piętro”. Doświadczony trudami gry zespołowej, o swojej osobnej drodze muzycznej zaczął myśleć poważnie blisko dekadę temu. Czas ten pozwolił mu jeszcze bardziej dojrzeć i przygotować w pełni autorskie kompozycje, których od dziś można posłuchać na albumie “Pudełko na buty”. Na swojej debiutanckiej płycie Tacher opowiada romantyczne, często baśniowe, ale nie pozbawione popkulturowych odniesień historie. Konstruuje metafizyczne światy, zamieszkałe przez nie do końca zidentyfikowane byty. Jeśli mówi w pierwszej osobie, to ustami bohaterów, w których sie wciela. W przygotowanych przez niego kompozycjach gitarom i instrumentom smyczkowym towarzyszą syntezatory, a wszystko spajają bogato zaaranżowane harmonie wokalne. Autorskie piosenki Maćka Tachera to realizm ubrany w  folk-rockowy garnitur, choć taka gatunkowa łatka zdaje się nie wyczerpywać spektrum muzycznych inspiracji zawartych na całej płycie.

Podziel się swoją opinią ;)