Muchy wsopminają „Lato 2010” i startują z preorderem płyty

„Lato 2010” to drugi singiel z pierwszego od 7 lat studyjnego albumu „Szaroróżowe”, który ukaże się 16 lipca 2021 r nakładem Kayaxu. To klasyczne brzmienie Much, znane z pierwszych płyt zespołu, a Michał Wiraszko w prostych słowach opowiada uniwersalną historię ludzi żegnających swoją młodość. Teledysk oparty na archiwalnych zdjęciach z całej historii zespołu jest prawdziwą gratką, nie tylko dla fanów Much będących z nimi od samego początku. Piosenkę uświetnia gościnny udział znakomitej wokalistki Moniki Borzym.

Dzisiaj startuje preorder albumu „Szaroróżowe” Much. Premiera zaplanowane jest na 16 lipca 2021 roku, a już teraz można zamówić go na www.sklepzmuzyka.pl.

„Szaroróżowe” CD z autografem:
https://www.sklepzmuzyka.pl/pl/p/Preorder-Muchy-Szarorozowe-CD-z-autografem/600

„Szaroróżowe” CD Edycja Specjalna z autografem:
https://www.sklepzmuzyka.pl/pl/p/Preorder-Muchy-Szarorozowe-CD-Edycja-Specjalna-z-autografem-/601

Lato 2010 to było piękne lato. Czas życiowych przełomów i pierwszej dorosłości. Dużo koncertów, muzyki, miłości i brawury. To piosenka ku chwale pięknego życia. Wspomnienie jednego z najważniejszych lat w historii zespołu. Co ciekawe, to najstarsza na płycie piosenka. Powstała jako pierwsza na próbach jeszcze wiosną 2018 roku. W piosence, swego pięknego głosu użyczyła Monika Borzym, nasza przyjaciółka na dobre i złe czasy. W teledysku sięgnęliśmy do najgłębszych archiwów w naszej historii. Mamy tu zdjęcia z imprez studenckich z roku 2005, na których snuliśmy pierwsze wizje założenia zespołu. Są najwcześniejsze próby i sesja nagraniowa „Galanterii”. Mamy wspomnienie koncertu w Studiu Agnieszki Osieckiej w Trójce z roku 2007, mniejsze i większe trasy koncertowe oraz najważniejsze sceny z filmu „Chcecicośpowiedzieć”. W finale widzimy ujęcia z Open’era 2018 i tego najważniejszego dla tej piosenki Open’era 2010.

Muchy

Podziel się swoją opinią ;)