Muzaman i Sophie Szklarska łączą siły

Po chwilowej przerwie od solowych wydawnictw Muzaman wraca z nowym (i mocnym!) singlem.

“Nie wiem czemu”’ to utwór z gościnnym udziałem Sophie Szklarskiej. Kawałek to połączenie aksamitnego głosu wokalistki, z mocnym elektronicznym brzmieniem, jakie lubi serwować Muzaman. Sam tekst utworu jest o tym, jak rządzą nami emocje, jak ludzie unikają problemów, zamiast się im stawić w poszukiwaniu lepszego życia i jak ludzie potrafią mieszać się w cudze życia, zamiast zająć się swoim.

Muzycznie natomiast Muzaman pokazuje jak rozumie gatunek, jakim jest drum’n’bass, bardzo sprytnie łącząc punktowe synthy oraz mocny bass z beatboxem. Pomimo ogromnego miszmaszu utwór stanowi spójną całość, która bardzo ładnie spina wszystkie elementy – od muzyki, przez aranż, na tekście i wokalu kończąc.

Muzaman to beatboxer, liveactowiec oraz producent muzyczny rocznik 92. Ma na swoim koncie dwa mini-albumy, czyli ‘Sztuki audiowizualne’ oraz ‘.niceguy’. W swoich produkcjach skupia się na drum’n’bassie, a jako Polish Beatbox Champ 2018 postanowił sprytnie wykorzystać beatbox w swoich utworach, gdzie mixuje synthy, bass własnie z beatboxową perkusją. Zagrał kilkaset koncertów na terenie Polski i poza nią, a w swojej karierze współpracował z Eldo, Guovą, Wroną, Gosią Lipką, Ivvą (z którą też tworzy duet Sonder), Alicją Sobstyl (Artificialice), Krapką (Krapka; Koma) czy Pryksonem Fiskiem.

Podziel się swoją opinią ;)