Muzyczny Everest Rafała Stępczyńskiego. Debiutancka płyta pt. “Nie uciekam”

Everest to solowy, debiutancki projekt Rafała Stępczyńskiego, wokalisty, muzyka, autora tekstów. Artysta urodził się we Włocławku, ale muzycznie związany jest z Inowrocławiem.  Na rynku muzyczny właśnie pojawiła się wydana przez Farna Records płyta zatytułowana pt. Nie uciekam. Znajduje się na niej 13 utworów w stylu szeroko pojętego rocka, a wnikliwiej indie rocka czy nawet electro rocka. Materiał jest dość różnorodny, ale spójny, o co zadbali biorący udział w nagraniach muzycy: Zbyszek Florek – klawisze, aranż, produkcja, nagrania, miks Michał Gęsikowski – gitary, aranż Jarek Szajerski – bas Krzysztof Szajda – bębny. Za mastering odpowiada ceniony Robert Szydło.

Na płycie można usłyszeć również gości, czyli: Sebastiana Niemca (saksofon), Przemka Ciesielskiego (puzon), Łukasza Oliwkowskiego (tamburyn), Bartka Leszczyńskiego (skrzypce), a także Dorotę Wróblewską (chórki).

Jeśli chodzi o warstwę tekstową, słuchając tej barwnej muzycznie mozaiki, dotykamy wspomnień i historii z życia autora, jednak okraszonych odrobiną fikcji. Wiele tu marzeń oraz refleksji.

Krążek uzyskał bardzo dobrą recenzję od portalu Polska Płyta Polska Muzyka.

Podziel się swoją opinią ;)