Igor Herbut Solo w Gliwicach

19 grudnia 2022 r. Igor Herbut wystąpi w koncercie solowym w gliwickim Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Śląskiej Mrowisko. Nie zabraknie utworów z debiutanckiego, solowego albumu Chrust, jak i z dorobku zespołu LemON.

Lwia część, Tu, Pollock, Pizno... jak dawno tego nie grałem. Tylko w domu, w pokoju przy pianinie… a chciałbym dla Was.

I chciałbym zaprosić Was wszystkich do swojego pokoju, ale wszyscy się nie zmieścicie. Więc postanowiłem, tak jak w 2019 roku, na kilka wieczorów przenieść mój dom i moje pianino – do Was. Wtedy mówiłem o tych spotkaniach tak: „Już w marcu trasa pt. ,,Lwia część”.

Będę grał na pianie i opowiadał, a później będziemy mogli porozmawiać sobie o różnych sprawach. Nie mogę obiecać, że takie godzinne spotkanie naszpikowane moimi emocjami, intymnością i liryką Was nie zawiedzie i nie znudzi, ale obiecuję, że dam z siebie wszystko.

I teraz też tak będzie, ale dam z siebie jeszcze więcej, bo jeszcze więcej przeżyłem.
Minęły 3 lata. Na świat przyszedł Kai. Zadebiutowałem jako Igor Herbut albumem „Chrust” (zagram dla Was Jasny… i Tańczmy… i Latające Słonie, ojeju ile ten koncert będzie trwał! Ale nie martwcie się, zadbamy o to, by fotele były wygodne a sale kameralne i przytulne). Spotkacie się ze mną?

Igor Herbut

IGOR HERBUT – SOLO
19.12.2022 19:30
GLIWICE / SCENA CENTRUM KULTURY STUDENCKIEJ MROWISKO
Bilety już w sprzedaży

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1798117647231397

Igor Herbut to polski piosenkarz, autor tekstów i kompozytor, założyciel zespołu LemON. Urodził się w 1990 roku w Przemkowie. Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim.

W 2011 roku wziął udział w programie muzycznym „Must Be The Music. Tylko Muzyka”. W tym czasie zaprosił do współpracy muzyków i założył grupę Lemon, z którym brał udział w dalszych etapach programu. Zespół doszedł do finału i ostatecznie wygrał program.

W 2012 roku wydali płytę „Lemon”, na której większość kompozycji stworzyli sami. Krążek uplasował się na dziewiątym miejscu najlepiej sprzedających się albumów w Polsce i pokrył się platyną.

W 2013 roku wraz z Anią Dąbrowską, Małgorzatą Dacko, Aleksandrem Świerkotem i Jakubem Galińskim  nagrał piosenkę promującą film „Wkręceni”. Utwór stał się przebojem. W czerwcu 2014 roku Herbut został nagrodzony „Super Jedynką” w kategorii „Super Artysta”. W tym samym roku ukazała się też druga płyta zespołu Lemon „Scarlett”, która też pokryła się platyną. Ich ostatnia płyta „Tu” wyszła w 2017 roku.

Podziel się swoją opinią ;)