Na ciepłe dni powraca duet Chłodno

Zespół Chłodno serwuje nam melancholijne brzmienie, nie wywołujące smutku, a wprowadzające w zadumę i lekki uśmiech. „Siebie mi daj” to pierwszy singiel duetu z nadchodzącego, debiutanckiego albumu. Premiera płyty jesienią nakładem wydawnictwa Agora Muzyka. 

Czasem boimy się wykrzyczeć, że to właśnie tego chcemy. Nie zawsze druga osoba pozwala nam do siebie dojść. Nie zawsze mamy pewność, że chce tego samego co my. Podejmujemy więc wszelkie próby, żeby przywrócić wszystko do stanu, w którym było nam tak dobrze. Ale wiemy, że to już nie wróci. Nadzieja, być może matką głupich, ale zawsze pozostaje jako ostatnia. Może to właśnie ona nam siebie da?

To utwór, który powstał jako pierwszy z myślą o naszej płycie. Mamy do niego ogromny sentyment, bo powstawał na naszym pierwszym wyjeździe twórczym w górach, już ponad 2 lata temu. Przyszedł do nas niespodziewanie i po prostu sam nam siebie dał.

Chłodno o singlu „Siebie mi daj”

POSŁUCHAJ W SERWISACH STREAMINGOWYCH 

Chłodno to duet dwojga przyjaciół ze Śląska, Julki oraz Szymona. W swoich utworach łączą̨ nostalgiczne ciepło letnich wieczorów wraz z melancholijnym wydźwiękiem jesieni. Muzyka, którą tworzą̨ to połączenie przestrzennych brzmień i subtelnej elektroniki, które można nazwać „Alternatywnym Popem”. Dwie rożne perspektywy, dwie rożne dusze, ale muzyka łączy je w jedno.

O swojej muzyce mówią tak:

Nasza muzyka jest z jednej strony melancholijna, ale nie na tyle, żeby zawinąć się w koc i słuchać naszej płyty łkając, tylko bardziej przypomina świeży, ciepły miód, który rozlewa się na serce. Kiedy myślimy o naszych utworach lub ich słuchamy, najczęstsze obrazy, które pojawiają nam się w głowie najczęściej to: wschody i zachody słońca, jesienne popołudnia, letnie, przyjemne chłodne wieczory.

Przede wszystkim prawdą, naturalnością i tym, co podpowiada nam serce. Jeśli jesteśmy w stanie coś zmienić naszą muzyką, poprawić troszkę ten nadpsuty świat i rozgrzać najbardziej zlodowaciałe serce choć jednym utworem – po to tutaj jesteśmy.

Duet na koncie ma samodzielnie wydaną płytę EP oraz 3 trasy koncertowe w ponad 40 polskich miastach oraz za granicą, koncerty na takich wydarzeniach jak: Sofar Sounds, Festiwal Lato na Fortach, Festiwal Fama, Juwenalia Krakowskie, Yass Festiwal. W 2022 roku zostali twarzą kampanii Dr.Martens „#toughertogether”. Współpracują nad płytą z Rafałem Smoleniem oraz z Jurkiem Zagórskim.

Instagram: https://www.instagram.com/chlodnonam 
Facebook: https://www.facebook.com/chlodnonam 
Youtube: https://www.youtube.com/@chlodnonam
Tik Tok: https://www.tiktok.com/@chlodnonam 

Podziel się swoją opinią ;)