Najgorętsze nazwiska w pierwszym ogłoszeniu GREAT SEPTEMBER 2023

Jeszcze dobrze emocje nie opadły po wrażenia z poznańskiego NEXT FESTu, a tu już na horyzoncie przypomina o sobie GREAT SEPTEMBER, z którym we wrześniu zamkniemy sezon festiwalowy podczas drugiej edycji. Już pierwsze ogłoszenie wygląda niezwykle obiecująco – Kaśka Sochacka, Alicja Majewska, czy mocna drużyna FONOBO LABEL z Jannem i Dawidem Tyszkowskim na czele, których usłyszeliśmy również podczas podczas ubiegłej edycji imprezy.

Artyści poszukujący, ale i ci, którzy już znaleźli swoje miejsce na scenie. Żywe legendy, od których wciąż można się wiele nauczyć i debiutanci, wyznaczający nowe kierunki w muzyce. Na Great September, czyli organizowany przez Fundację Independent i Miasto Łódź największy festiwal showcase’owy w Polsce, zaprosiliśmy ponad stu wykonawców, by jak najlepiej i jak najszerzej pokazać bogactwo polskiej sceny muzycznej. Dziś prezentujemy pierwszą pulę artystów i artystek.

14-16 września na Great September Showcase Festival & Conference w Łodzi wystąpią m.in.: Kaśka Sochacka, Jann, Alicja Majewska, Guzior, Dawid Tyszkowski, Włodi, Błoto, Moskwa, Trebunie-Tutki & Quintet Urmuli, Asster, Trupa Trupa, Ćpaj Stajl, Nypel, Wanda i Banda, Jan Emil Młynarski & Brass Federacja, Bielas i Marynarze, Kajetan Wolas, Daniel Spaleniak, Hubert., koko die, Marcel Baliński Trio, Młody West, Bryan, The Cassino, Kamil Kempiński, Agata Radziszewska, Älskar, Stach Bukowski, po prostu Kajtek, Bart Gałązka, OSQAR, Magda Kluz, Gołębie, Zachwyt, Polski Zespół, bogdan sėkalski, Peter J. Birch, hage-o, Kuba i Kuba, Pola Chobot & Adam Baran, Markus ivi, Ranko Ukulele, we watch clouds, trujące kwiaty, Jan Bąk, Smutny Tuńczyk, OATS, Serca, pawlack, Furda, Byty, NOSTALG1A, Biały Falochron.


Przez trzy festiwalowe dni w Łodzi, obok koncertów na dużych, jak i mniejszych, bardzo klimatycznych scenach, wtopionych w niesamowitą architekturę miasta, odbędą się liczne spotkania. Z muzykami, menedżerami, promotorami, twórcami teledysków i projektów graficznych, realizatorami dźwięku, fotografami oraz innymi fascynującymi ludźmi, którzy na co dzień tworzą branżę muzyczną. 

Great September to jej wielkie święto. W Łodzi słuchać będziemy na żywo najlepszej polskiej muzyki oraz rozmawiać o niej – jak nigdzie indziej – w nieformalnych sytuacjach. Także przy okazji licznych wydarzeń towarzyszących, wystaw i warsztatów, które pozwolą jeszcze lepiej niż dotąd zatopić się w bogactwie polskiej sceny muzycznej.

Podziel się swoją opinią ;)