Natasza i jej “Linie” prosto z Islandii

Natasza i jej Linie prosto z Islandii

“LINIE” to kolejny, ale ostatni już singiel z płyty Rajd 44 ,przed kolejnym muzycznym rozdziałem Nataszy.

Tytułowe linie symbolizują energie dwojga ludzi . Splecione historie na zawsze , poplątane relacje trudne do rozwiązania, ale i czasami niesamowicie ukształtowane. Zachwycający teledysk powstał na Islandii, nakręcony został telefonem.

Rajd 44 to drugi studyjny album Nataszy. Organiczne dźwięki w nowoczesnej aranżacji powstały pod skrzydłami Sampler Orchestra ( Stanisław Koźlik, Paweł Moszyński ), znanymi z projektów nominowanych do Fryderyków ( Różewicz – Interpretacje , Marysia Starosta – Ślubu nie będzie ). Pierwszy singiel z płyty pt. „Nieuchronne” ukazał się w 2020, tym samym zapowiadając nową, niezależną drogę artystki. Natasza jest wydawcą, współkompozytorem, współautorem i autorem tekstów piosenek na płycie Rajd 44. Opowiada na niej o swojej drodze zawodowej jaką do tej pory przeszła, wyboistą i pełną zakrętów. Pierwszą metą jest właśnie ta płyta, na której Natasza odnajduje siebie jako artystkę i twórcę .

Na płycie usłyszymy wyjątkowy duet z Maciejem Maleńczukiem, który jest dowodem na to, że przeciwieństwa się przyciągają i potrafią razem świetnie zabrzmieć. „Psie łzy” to utwór o tęsknocie i lojalności, wnosi do albumu ducha prawdziwego blues’a.

Tekst do piosenki „Ile” napisał Ten Typ Mes, dzięki któremu utwór na płycie wyróżnia się swoją formą i niezwykłą historia o dwóch światach Nataszy oczami artysty.  Niewątpliwie jednym ze smaczków jest remix do utworu „Instynkt”  autorstwa kultowego kolektywu Kamp!, nie jest jednak to jedyny rework na płycie. Dobrosław Jabłoński, młody 19 letni muzyk, odkrycie Nataszy, na jej osobiste zaproszenie zinterpretował „Nieuchronne” na swój sposób,  zamykając tracklistę w świeżym stylu.

Podziel się swoją opinią ;)