New York Festiwal – edycja XXII – THE BELLS, TRANSGRESJA, RADIOAKTYWNY ŚWIAT – sylwetki zespołów

Przesłuchania do New York Festiwal dobiegają końca. Przed nami jeszcze dwa spotkania w ramach prezentacji zespołów biorących udział w rywalizacji.

Tym razem na scenie łódzkiego klubu wystąpią:  THE BELLS, TRANSGRESJA i RADIOAKTYWNY ŚWIAT.

Start 07.03.2018, godz. 20.00. Wejście free!


THE BELLS

Na początku był Konti i Bursztyn , potem stwórca zesłał mu Ebiego i tak powstała sekcja rytmiczna.

Całkowici amatorzy, dla których muzyka jest odskocznią od rzeczywistości i lekarstwem na problemy dnia codziennego, postanowili złożyć trochę dźwięków w fajne do posłuchania utwory. Wiadomo, co dwie głowy to nie jedna, ale czasem to za mało, pojawił się więc Mohave. Na początku było lżej, nawet troche poetycko i popowo, ale wulkan energii drzemiący w Kontim nie pozwala mu uderzać delikatnie w bębny, więc postanowiliśmy, że będzie głośno, mocno i rockowo. Na kim się wzorować? Konti miał mieć na imię AC/DC ale się przy chrzcie nie zgodzili, więc ma tak na drugie, i zna ich na pamięć, a że układ akordów też fajnie brzmi postanowiliśmy, że troszkę ich podpatrzymy.
Potem już jakoś poszło, przyszli Janek i Jocker i po kilku próbach zagraliśmy pierwszy koncert. W Złotym Potoku na błoniach, troszeczkę po ciemku, troszeczkę z tremą, zagraliśmy charytatywnie na Jurajskim Zakończeniu Lata 2016. Zaczęło się świetnie, pierwsze wyróżnienie na VII Free Art Fest From Poland '2016, kilka mniejszych koncertów w klubach, Hubertus i Basteja w Olsztynie, Biały Borek i … II miejsce na przeglądzie TFP w 2017 r. …i trochę zawirowań kadrowych, poszukiwanie drugiej gitary, a w między czasie powoli do przodu. I znów kilka grań w małych klubach, WOŚP na olsztyńskim rynku, próby, próby, testowanie potencjalnych gitarzystów, aż w ostateczności padło na Sebę. No i chyba zaczęło się już kręcić na dobre, dlatego szykujcie się na dawkę mocnego rocka od THE BELLS. M.in. Cykliczne imprezy rockowe „Czwartki z The Bells”. Przegląd Zespołów Rock Wręcz .

https://www.facebook.com/thebellsczestochowa/


TRANSGRESJA

Śląsko-dąbrowski zespół, grający szeroko pojęty alternatywny, ciężki rock/metal.

Założony w 2015 roku, po okresie przygotowywania materiału, zadebiutował na scenie w lutym 2016. Niedługo później światło dzienne ujrzało pierwsze demo zespołu – „Ludzie atomów masowej destrukcji” – zawierające trzy utwory nagrane na tzw. „setkę”.

Zespół jest laureatem przeglądów muzycznych: „100-tka i gra muzyka” w Dąbrowie Górniczej, „FAZA 2017” w Katowicach oraz „Rockosz 2017” w Bielsku-Białej. Transgresja ma na swoim koncie dziesiątki koncertów, dzielili scenę z zespołami takimi jak : Srogo, Lao Che, Lunapar, Proletaryat czy T.Love. W 2017 zagrali podczas Juwenaliów Podbeskidzia przed Happysad, oraz podczas finalowego dnia Juwenaliów Śląskich przed Organkiem i Luxtorpedą.

Zgodnie z duchem transgresjonizmu – przekraczania granic, łamania utartych schematów – muzyka Transgresji, czerpiąca inspiracje z wielu różnorodnych źródeł, nie daje się łatwo zaszufladkować w jednym gatunku.

We wrześniu 2017 ukazało się pierwsze pełne wydawnictwo zespołu – EPka „Spokój znajdzie niewielu”, nagrana w „Studio dmb” w Bielsku-Białej.

https://www.facebook.com/pg/transgresja/


RADIOAKTYWNY ŚWIAT

To energetyczny zespół, który czerpie z różnych nurtów muzyki, głównie z rocka alternatywnego i piosenki aktorskiej. Charyzma i teatralna sceniczność wokalistki oraz nietuzinkowy wokal przykuwają od samego początku uwagę słuchacza. Koncerty zespołu są swego rodzaju przedstawieniem aktorskim opatrzonym ciekawą, w opinii niektórych bardzo „niepolską” muzyką.

Zespół wypuścił na świat do tej pory dwie niekomercyjne EPki – „Radioaktywny Świat” (2012) i „Fukushima moja miłość” (2013). Radioaktywni zagrali liczne koncerty w całej Polsce. Supportowali KULT, Farben Lehre, The Analogs, Brylewski & Lipiński, Komety, Strachy na Lachy, i wielu innych. Pojawiali się na imprezach takich jak Summer Fall Festiwal Płock 2016, Juwenalia UW, Oldschool Fest, Dni Ursynowa, Old Town Festiwal.
Zespół zdobywał liczne wyróżnienia na na Festiwalach, między innymi: 1-wsze miejsce w konkursie Stage4you Juwenalia UW 2014, nagroda dla Gośki Andrzejewskiej za „Wyrazistość sceniczną” na Festiwalu FAMA 2013, Laureat Festiwalu FAMA 2013 (wyróżnienie w kategorii „Muzyka”), finał eliminacji Juwenalia PW 2014 (nagroda publiczności). Zespół został też półfinalistą 8 edycji Must Be The Music, spotykając się z bardzo dobra opinią Kory Jackowskiej i pozostałych członków Jury.
Zespół założony przez Gośkę Andrzejewską, atomową wokalistkę vel Pani Zaraza oraz Voytka (gitara) i Maro (bas) w roku 2015 uzupełnił Paweł „paola” Caban, perkusista takich zespołów jak Strajk, Offensywa, Sjel i gościnnie Farben Lehre akustycznie.

h.ttps://www.facebook.com/RadioaktywnySwiat/


This slideshow requires JavaScript.


JURY:

Andrzej Kusy – Pronet Music & Pro-Radio

Sławek Papis – Case Studio

Karolina Filarczyk – Muzykoholicy

Katarzyna Kowalczyk – Klub New York

Głównymi nagrodami „New York Festiwal 2017/2018” są:

  • NAGRANIE PŁYTY – CASE STUDIO & PRONET MUSIC
  • WYDANIE PŁYTY – PRONET MUSIC
  • OGÓLNOPOLSKA PROMOCJA – PRONET MUSIC & PRO RADIO
  • BON PREZENTOWY – GUITAR CENTER

Nagrody dodatkowe:

  • WARSZATY GRY ZESPOŁOWEJ (Dla zespołu o największym potencjale) – Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa
  • WARSZTATY GITAROWE z Konradem Jeremusem (Dla gitarzysty o największym potencjale)  – Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.

Partnerzy: Case Studio, Pronet Music, Pro-Radio, Budweiser, Guitar Center, Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.

Patronat Medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Łódź, TVP3, Portal Muzykoholicy.

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska


Zobacz więcej:

Klub New York – Facebook

New York Festiwal – Facebok

Podziel się swoją opinią ;)