New York Festiwal – XI edycja – CHAOSTREAM, KEY STORY, CONCRETE HILLS – sylwetki zespołów

Środa coraz bliżej! Czas oderwać się na chwilę od szaleństwa przedświątecznych porządków i przyjść, zaczerpnąć łyk dobrej muzyki na New York Festiwal. Start już 20.12.2017 godz. 20:00. Wejście FREE!


Podczas XI edycji wystąpią:

Zespół Chaostream powstał w 2012 roku, z inicjatywy gitarzysty Radosława Kolago – autora większości tekstów i muzyki oraz perkusisty – Michała Tobjasza. W tym samym roku, szeregi zespołu zasilił na krótko – Grzegorz Dyksowski, grający na gitarze basowej i gitarzysta Marcin Filipek. W roku następnym do zespołu dołączył wokalista Michał Rutkowski, który przejął również gitarę basową.

Zespół porusza się w gatunku muzyki progresywnej na pograniczu rocka i metalu, a inspirację czerpie z takich zespołów jak: Tool, Gojira, Riverside.

Rok 2013 to czas, największych osiągnięć zespołu w tym składzie – mianowicie zajęcie trzeciego miejsca w konkursie Fonografika Young Stage i zajęcie piątego miejsca na Emergenza Festiwal.

Chaostream brał też udział w licznych koncertach charytatywnych dla Fundacji „Też chcemy być”, czy dla Domowego Hospicjum Dzięciecego „Promyczek” oraz w V edycji Rock Live Zielonka.

W roku 2016 zespół opuścił Michał Rutkowski, rozpoczynając karierę solową w innym gatunku muzycznym.

Pozostali członkowie zespołu, bardzo poważnie myśląc o muzyce i kontynuowaniu swojej pasji, przyjęli do swojego grona wybitnych muzyków- Beatę Kaludov, Maksymiliana Walczaka, Bartosza Długołęckiego na wokal oraz na gitarę basową – Michała Bartosa.

Ta „mieszanka” wszystkich charakterów sprawiła, że wytwarza się pozorny chaos, lecz wszystko krystalizuję się w fuzji ciężkiego brzmienia i melodyjności. Obecny stan rzeczy jest pewnego rodzaju kompromisem pod każdym względem. Dlatego też, najnowszy tytuł singla to „Compromise”, którego zespół Chaostream, miał zaszczyt zaprezentować 18 grudnia 2016 po raz pierwszy w tym składzie, podczas premiery spektaklu „Peron W” w reż. Philippe Chauvin i Doroty Porowskiej w Wawerskim Centrum Kultury w Warszawie.

Facebook: https://www.facebook.com/chaostreamofficial/
You Tube: https://www.youtube.com/channel/UCI4yyIfSP5OC0lltr4O4s6w


KEY STORY, to młody zespół z Rzeszowa, założony przez dwójkę z Ukrainy: Staszka i Wiktorię. W 2013 często grali akustyczne koncerty w rzeszowskich pubach. Po pewnym czasie stwierdzili, że chcą pisać swoje utwory i w końcu założyć własny zespół. Basistę – Kubę Borowca poznali w Rzeszowskim Domu Kultury. Perkusista – Jakub Kasowicz dołączył końcem 2015 roku.

Latem 2016 muzycy wystąpili na Rzeszowskim Rynku w ramach „Światowych Dni Młodzieży”, gdzie mieli okazję supportować zespół Piersi. Wspólnie z zespołem Spiral uczestniczyli w festiwalu „Rockowyja”. Zagrali również na „Dniach Biecza 2016” przed zespołem IRA.

Dzięki udziałowi w konkursie „Kill Me With The Music” zagrali koncerty podczas „Rzeszowskich Kulturaliów” i w pubie Underground. W 2017 powstało dużo nowych utworów, między innymi „Shadow”.

W założeniu jako pierwszy miał być wydany inny utwór, ale w trakcie przygotowań do nagrania pojawił się „Shadow”. W czerwcu do debiutanckiego singla nagrali teledysk, którego premiera odbyła się 11.07.2017.

Obecnie Key Story wydałaswoją debiutancką EP-kę i planuje zrealizować trasę koncertową. Ciężko zaliczyć muzykę zespołu do konkretnego gatunku, ponieważ każdy utwór ma inny charakter. Style, z których głównie czerpią to blues, grunge, stoner rock, psychodelika, dlatego muzykę, którą prezentują można uznać za szeroko pojętą alternatywę.

Brzmienie jest vintage’owe i bardzo przestrzenne. Teksty utworów pisane są w języku angielskim. Jak sama nazwa wskazuje – Key Story to kluczowa historia.

Facebook: https://www.facebook.com/keystoryband/
You Tube: https://www.youtube.com/channel/UC66jTjXEbY6ZM7wD9CF9CUw


CONCRETE HILLS, to zespół powstały w 2010 roku. Tworzona przez grupę muzyka inspirowana jest brytyjską sceną, a oscyluje zwłaszcza wokół rocka alternatywnego, shoegaze, brit pop’u, jak również indie i art rock’a. To muzyka częstokroć szorstka, surowa, ale dzięki temu mająca ten szczególny charakter. Zespół w ten właśnie sposób ujmuje w dźwięku aurę melancholii oraz odkrywa drugie dno innych, bardziej energetycznych form muzycznych.

Muzyka Concrete Hills została wykorzystana między innymi jako ścieżka dźwiękowa do filmu Telewizji Polskiej pt. „A gdyby tak… Powstanie Styczniowe 1863-1864”, serialu TVN pt. „Lekarze”, jak również programu Discovery Turbo Xtra pt. „RetroReanimacja”.

Zespół jest laureatem Przeglądu Śródmiejskiego Forum Kultury – Domu Literatury, przez co wystąpił na VI edycji festiwalu „Puls Literatury”. Doceniony został także na gali finałowej konkursu „Lumumby Łowi Talenty” w Łodzi, podczas której zajął drugie miejsce, a utwór pt. „In the spring of life” przez kilka tygodni utrzymywał pierwsze miejsce na „Niezależnej Liście Przebojów” Radia Victoria!

Concrete Hills wziął także udział w projekcie zatytułowanym „Ekspresowe Sesje Nagraniowe w Radiu Łódź”, promującym najciekawszych artystów muzycznych z regionu, w ramach którego nagrał pierwszy polski utwór pt. „Sam na sam”. Zespół przygotowuje się do udziału w kolejnych projektach artystycznych.

Obecnie zespół poszukuje oficjalnego wydawcy swojego debiutanckiego albumu, który to album istnieje na ten czas jako samodzielnie wydany, fizyczny krążek.

Facebook: https://www.facebook.com/concretehillsofficial/
You Tube: https://www.youtube.com/channel/UCb3fXieH4E2vR7FqwS0qWlQ


This slideshow requires JavaScript.


JURY:
Andrzej Kusy – Pronet Music & Pro-Radio
Sławek Papis – Case Studio
Karolina Filarczyk – Muzykoholicy
Hanna Kowalska – Fotografia „Zatrzymać Chwile”
Katarzyna Kowalczyk – Klub New York

Głównymi nagrodami „New York Festiwal 2017/2018” są:
• NAGRANIE PŁYTY – CASE STUDIO & PRONET MUSIC
• WYDANIE PŁYTY – PRONET MUSIC
• OGÓLNOPOLSKA PROMOCJA – PRONET MUSIC & PRO RADIO
• SESJA ZDJĘCIOWA –„ZATRZYMAĆ CHWILE” HANNA KOWALSKA
• BON PREZENTOWY – GUITAR CENTER

Nagrody dodatkowe:
• WARSZATY GRY ZESPOŁOWEJ (Dla zespołu o największym potencjale) Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
• WARSZTATY GITAROWE (Dla gitarzysty o największym potencjale) – Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.

Partnerzy: Case Studio, Pronet Music, Pro-Radio, Budweiser, Guitar Center, Fotografia Hanna Kowalska „Zatrzymać Chwile”, Szkoła GUITAR HARMONY Konrada Jeremusa.
Patronat Medialny: Gazeta Wyborcza, Radio Łódź, TVP3, Portal Muzykoholicy.
Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska


Zajrzyj po więcej:

Klub New York – Facebook

New York Festiwal – Facebook

Podziel się swoją opinią ;)