„Miód i dym”rozbrzmi w Toruniu, czyli Anita Lipnicka & The Hats w trasie!

„Miód i dym” jest szóstym, solowym albumem Anity Lipnickiej – artystce towarzyszy czteroosobowy zespół o nazwie The Hats.

Materiał powstawał podczas spontanicznych spotkań na łonie natury, dlatego krążek jest tak wyjątkowy: na pograniczu folku, bluesa z wyraźnym zaznaczeniem vintage’owych brzmień i uwielbienia post-hipisowskiego. 

Tekst i muzyka została stworzona głównie przez Lipnicką, choć swój udział w tworzeniu płyty miał również zespół i John Porter. Wokalistka do współpracy zaprosiła znakomitych gości: z Ralphem Kaminskim Julią Pietruchą powstała „Tęczowa”, Tomaszem Makowieckim „Jak Bonnie i Clyde”, a z Fismollem „Back to the sea”. 

Tytuł albumu jest więc bardzo trafny: znajdziemy na nim piosenki z „lejącymi się, słodkimi” dźwiękami, ale także numery z pazurem pełne gitarowych, zadziornych dźwięków. 14–sto składnikowa kompozycja premierę miała w listopadzie tego roku, co zaowocowało również trasą koncertową. Na jednym z najpiękniejszych obiektów w Toruniu, w CKK Jordanki, Anita & The Hats wystąpią już w styczniu. Bilety w cenie od 70 złotych można nabyć osobiście lub internetowo.

 


Zajrzyj po więcej:

Anita Lipnicka na Facebooku

Strona WWW

Wydarzenie na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.